18:00 - 19.03.2020 - Kino CK - wstęp wolny - więcej

18:00 - 19.03.2020 - wstęp wolny - więcej

Lubelski Festiwal Filmowy to międzynarodowe święto kina, okazja do zapoznania się z najnowszymi filmami wschodzących gwiazd światowej kinematografii.

Pokazy LFF Cały Rok to przypomnienie wybranych festiwalowych hitów połączonych tematem, formą, bądź ideą. W lutym pokażemy filmy z kilku poprzednich edycji festiwalu. Pojawi się w nich broń, ale to nie ona odegra najważniejszą rolę.

Elevation / reż. Ophir Benshimon / Izrael / 2013 / 21′
Ortodoksyjny Żyd gubi się w Tel Avivie. Zbliża się szabat, a on nie ma go z kim spędzić. Czy odnajdzie kogoś, kto zechce mu towarzyszyć?
Terror/ reż. Yonatan Shehoah / Izrael / 2018 / 16’
Mężczyzna, który doświadczył najgorszego, próbuje ułożyć swój świat od nowa. Czy będzie to możliwe w realiach nękanego terroryzmem Izraela? Film prezentowany m.in. na MFFK w Clermont-Ferrand.
Paris on the Water / reż. Hadas Ayalon / Izrael / 2014 / 30’
Dawna gwiazda kina dostaje szansę na powrót do sławy. Czy zaryzykuje dla tego zdrowie i małżeństwo? Film nagrodzony Student Academy Award.
Flaga / reż. Matan Ben Moreh / Izrael / 2017 / 8’ Po odnalezieniu na dziedzińcu spalonej flagi Izraela dyrektorka szkoły musi zdecydować, czy rozwiązać problem, czy odkryć prawdę. Film prezentowany na Vancouver International Film Festival.
Auschwitz On My Mind / reż. Assaf Machnes / Polska, Izrael / 2013 / 16’
Grupa nastolatków z Izraela przyjeżdża do Polski, by odwiedzić miejsca kaźni z okresu holocaustu. Jednak budząca się seksualność sprawia, że są bardziej zainteresowani sobą niż poznawaniem historii przodków.

Kino CK

Kinoteatr Projekt