18:00 - 21.05.2018 - Kino CK - wstęp wolny - więcej

18:00 - 21.05.2018 - wstęp wolny - więcej

Cykl Lubelski Festiwal Filmowy cały rok to szansa na zobaczenie najciekawszych projekcji filmów połączonych tematem, formą, bądź ideą, pokazywanych lub zgłoszonych do LFF.

1. Selfie — Andrey Kartavtsev, Rosja, 2017 – 15′
Złodziej kradnie turystce smartfona. Nie wie, że urządzenie się zepsuło i kamera cały czas nagrywa. To, co zarejestruje, zszokuje lokalnych policjantów.
2. Osobliwe umiejętności Pana Mahlera / The Peculiar Abilities of Mr Mahler — Paul Philipp, Niemcy, 2017 – 29′
Śledczy Mahler jest legendą NRD. Jego koledzy uważają, że dysponuje paranormalnymi zdolnościami. Przed nim najważniejsze zadanie w życiu. Musi rozwiązać sprawę zaginięcia pewnego 6-latka. Film prezentowany m.in. na Krakowskim Festiwalu Filmowym.
3. Powrót / The Return — Damian Kocur, Polska, 2016 – 21′
Ania wychodzi na pierwszą przepustkę z zakładu karnego. W domu czekają na nią mąż i kilkuletni syn. Wszystko jest ustalone – w czasie przepustki mają we trójkę opuścić kraj. Ania przed ucieczką postanawia jednak spotkać się z pewną kobietą.
4. Lot krabów / Crabs’ Flight, Bhima Gandica & Inti Torres, Dominikana, 2016 – 12′
Gdy matka dwóch synów, którzy znaleźli zwłoki na plaży, staje przed obliczem władzy, musi podjąć trudną decyzję, by uratować swoje dzieci.
5. Han — Jonathan Choo, Singapur, 2016 – 20′
Syn Hoh Yima zabił koreańską tłumaczkę mieszkającą w Singapurze. Ojciec wyrusza do Korei Płd., by pojednać się z rodzicami ofiary. Ta podróż nauczy go o sobie więcej, niż się spodziewał. Złota Kijanka na Camerimage.
6. Nędznicy / Les Miserables — Ladj Ly, Francja, 2017 – 15′
Nowy policjant uczy się od dwóch doświadczonych kolegów, jak nadużywać władzy. Gdy posuwają się za daleko lokalna społeczność jest tylko o krok od linczu. Nagroda Canal+ na Clermont Ferrand Short Film Festival.

Kino CK

Kinoteatr Projekt