20:30 - 28.09.2024 - Sala Kameralna Piwnice CK - 30/40 zł - więcej

20:30 - 28.09.2024 - 30/40 zł - więcej
Kup bilet

Zapraszamy na kolejne muzyczne wydarzenie, które zaprezentuje scenę free jazzu i impro.

Skerebotte Fatta, to duo przyjaciół od serca – Dominika „Dodosa” Mokrzewskiego oraz Jana Małkowskiego – dla których niezmącona muzyka jest wyrazem ich pasji i nadziei, że świat będzie kiedyś bardziej pluralistyczny i pozostanie różnorodny, nie tylko w strumieniach niepohamowanej ekspresji, ale także, z wykorzystaniem idiomów rewolucji w muzyce lat 60, zapamiętują się w finezyjnej sile i prostocie rytmu i ptasich dźwięków saksofonu czy niebiańskich brzmień gitary. Czerpią inspiracje z ruchu Fire Music. Obaj wywodzą się z warszawskiej sceny muzyki improwizowanej, związanej z działalnością klubów Eufemia, Pardon To Tu, Chłodna25, Młodsza Siostra, Chmury. Współpracują na stałe m.in. z powołaną przez Raya Dickaty’ego formacją Warsaw Improvisers Orchestra, kwintetem Infant Joy (m.in. znakomity projekt New Ghosts, For Tune 2014), Deviant Blues łączącego tradycje bluesa z wolną improwizacją, a także rockowo-awangardowym zespołem Ryby, w którym przemycają jazzowe inspiracje. Ich granie to rodzaj niewystudiowanego dialogu dźwiękowego – forma komunikacji i ekspresji czystych emocji. Ekstatyczne celebrowanie chwili i dźwięku, żywiołowość, eksplozywność, szczerość i kostropatość. Improwizacja pozbawiona sztywnych reguł.

Na scenie wraz z zespołem wystąpi Olgierd Dokalski – trębacz, kompozytor, scenarzysta. Zainteresowany szeroko pojętą kulturą ludową. Z wykształcenia cybernetyk, niedoszły antropolog kultury. Założyciel i lider czerpiącego z estetyk postrocka, folku i jazzowej awangardy kwintetu Daktari. O emocjonalnej grze na trąbce Olgierda Dokalskiego w samych superlatywach wypowiadali się Michael Gira – lider grupy Swans oraz trębacz Nils Petter Molvaer.

Jan Małkowski – electric guitar, alto saxophone
Dominik Mokrzewski – drums