Mobilna Galeria Fotografii

20:00 - 19.06.2020 - patio Galerii Białej - wstęp wolny - więcej
Mobilna Galeria Fotografii

20:00 - 19.06.2020 - wstęp wolny - więcej

Mobilna Galeria Fotografii zaprasza na finisaż wystawy zdjęć autorstwa Marka Arcimowicza.

”Ludzie duchy” to projekt realizowany od 2013 roku przez Martynę Wojciechowską. Opowiada o życiu albinosów w Tanzanii. Film pod tym samym tytułem zdobył główną nagrodę na festiwalu Monte Carlo w kategorii dokument. Autorem fotografii jest Marek Arcimowicz. Jego zdjęcia dają możliwość wejrzenia w świat dzieci, które zostały skazane na izolację i samotność tylko dlatego, że w czarnej Afryce urodziły się białe. Materiał ukazał się pierwszy raz na łamach magazynu National Geographic Polska (Maj 2015) i otrzymał nagrodę wewnętrzną „Best Edit” – za najlepszy materiał miesiąca, spośród wszystkich edycji NG na świecie.

Harmonogram spotkania:
godz. 20:00-22:00 – finisaż wystawy Marka Arcimowicza „Ludzie duchy” (wystawa pod patronatem National Geographic Polska); pokaz Marka Arcimowicza
godz. 22:00 – otwarcie wystawy Maksa Skrzeczkowskiego „Foto notatki”

Uwaga: wejście na spotkanie drzwiami Galerii Białej z placu Centrum Kultury

Marek Arcimowicz – od kilkunastu lat zawodowo – fotograf od „zadań specjalnych“. Z wykształcenia architekt-planista, instruktor narciarstwa. Przez lata pracował multidyscyplinarnie – łącząc funkcję fotografa, testera i projektanta sprzętu. Pracuje dla liczących się klientów i największych agencji reklamowych w Polsce i za granicą. Z aparatem „zaliczył“ wszystkie strefy geograficzne. Od roku 2000 do 2004 był członkiem fotograficznej agencji PORTFOLIO. Również od początku, czyli od roku 1999 rozpoczął współpracę z polską edycją magazynu „National Geographic”, gdzie opublikował kilka reportaży. Poza tym jego prace i artykuły publikowano na łamach m.in.: „National Geographic Traveler”, „Podróże”, „Focus”, „GEO”, „CHIP – Photo-video-digital”, „Góry”, „Voyage”, „Newsweek”, „Wiedza i Życie”, „Gazeta Wyborcza”, „Foto-Pozytyw”. Jego prace były eksponowane na kilkunastu wystawach indywidualnych i zbiorowych, w tym na wystawie „Oczami Fotografów National Geographic”. Wielekrotny juror konkursow fotograficznych. Uczestnik XII i XIII Biennale Fotografii Górskiej (jest dwukrotnym laureatem I nagrody). Od roku 2005 członek światowej „stajni” fotografów LOWEPRO. Wspierany ponadto przez VANTORO, MERRELL, TILAK, SONY. Prowadzi mobilne studio foto/graficzne – żyje i pracuje w międzykontynentalnym rozkroku. Poza pracą – mieszka z żoną, dwójką dzieci i psem w górach.

Ponadto Akademia Odkryć Fotograficznych i Kazimierska Wiosna Fotograficzna łączą siły!
Dzień później (20 czerwca) Marek Arcimowicz i inni goście zawitają w Kazimierzu Dolnym, podczas spotkania plenerowego „W pogoni za światłem”.

Harmonogram dnia:
godz. 4:14-5:15 – rozpoczęcie imprezy na Górze Trzech Krzyży (dla rannych ptaszków), plener 1 -„Pobudka panie Kazimierzu”, mini wykład – „Co wolno fotografowi”, (rekomendujemy ciepłe ubranie i termosy z kawą lub herbatą);
godz. 5:15-6.16 – plener 2 „Kazimierz pandemiczny”;
godz. 6.16-8.18 – śniadanie w kawiarni „U Radka”- ul.Rynek 9 (wiktuały we własnym zakresie), biblioteka fotograficzna, konsultacje indywidualne;
godz. 8.18-11:00 – spacer z Bartkiem Kalitą (Przewodnikiem Tatrzańskim, Międzynarodowym Przewodnikiem Górskim UIMLA), trasa ok. 5 km., plener 3 – „Kazimierz Górski”, ( kazimierska wieża Eiffla, wiatrak Don Kichota, wąwóz Kamienny Dół, renesansowe spichlerze);
godz. 11:00-11:30 – akcja video pod studnią -„Zamaskowani-maseczki obowiązkowe” (rozpoczęcie imprezy dla spóźnialskich), plener 4-„Autoportret”;
godz. 11:30-12:00 – plener 5 – „Mały Rynek pełen wielkich tajemnic”;
godz. 12:00-13:00 – przerwa obiadowa, kawa i sernik „U Radka”, drożdżówka w „Piekarni u Sarzyńskich”, lub placki ziemniaczane na „Werandzie”;
godz. 13:15-14:00 – otwarcie wystawy „LUDZIE DUCHY”- Marek Arcimowicz, dziedziniec Zamku (niebiletowany wstęp na wernisaż tylko 13.00 – 13.15);
godz. 14:00-17:00 – spacer z Bartkiem Kalitą (Przewodnikiem Tatrzańskim, Międzynarodowym Przewodnikiem Górskim UIMLA), trasa ok. 5km., plener 6 – „Z wizytą u Pani Marii” (zwiedzanie oddziału Muzeum Nadwiślańskiego-Dom Kuncewiczów z kierownikiem Moniką Januszek, plener 7 – „Ślady pamięci” (Kirkut na Czerniawach), plener 8 – „Portret Artysty ” (Ogródek Sztuki Jerzego Krzysztoporskiego-ul.Szkolna 21), powrót korytem Grodarza;
godz. 17:00-18:00 – plener 8 -„Rejs” (wycieczka statkiem po Wiśle, cena biletu ok. 20zł);
godz. 18:00-19:00 – plener 9 – „Wiła wianki…”, wicie lawendowych wianków i i wrzucanie ich do falującej wody;
godz. 19:00-21:00 – plener 10 -„Malowane ogniem” (ognisko w pięknych okolicznościach przyrody, wiktuały we własnym zakresie);
godz. 21:00 – plener 11 – „Dobranoc Panie Kazimierzu”, zakończenie imprezy.

Wstęp na spotkanie jest wolny, nie obowiązują zapisy. Istnieje możliwość dołączenia i odłączenia się w dowolnym momencie dnia.
Uwaga: obowiązkowe maseczki

Partnerem wystaw Mobilnej Galerii Fotografii jest IDEA STUDIO