13:00 - 27.08.2023 - Wirydarz - wstęp wolny - więcej

13:00 - 27.08.2023 - wstęp wolny - więcej

Tobiasz Lipiński uczy się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Karola Lipińskiego w Lublinie. Wykonuje zarówno muzykę klasyczną, jak i improwizuje, czerpiąc z nurtów takich jak różne odmiany i odłamy jazzu, minimalizm, muzyka klasyczna. Eksperymentuje również, łącząc muzykę fortepianową z analogowym brzmieniem syntezatora. Jest laureatem wielu nagród, m.in. Grand Prix w 3. Międzynarodowym Konkursie „Giovanni Promesse” 2023 w Bergamo, I miejsca w 2. Międzynarodowym Konkursie w Wiedniu w 2022 roku czy I miejsca w 2. Międzynarodowym Konkursie w Lugano.

Marta Kowalczyk uczy się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Karola Lipińskiego w Lublinie. Wykonuje muzykę klasyczną, stawia na promowanie muzyki poważnej, grając kompozycje F. Chopina, J.S. Bacha czy W.A. Mozarta. Jest laureatką wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, np. II miejsca w Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Turznie w 2023, laureatką w kategorii „nokturn” oraz „mazurek” w latach 2021 i 2023, II miejsca w 2. Międzynarodowym Konkursie na Litwie, II nagrody w 2. Ogólnopolskim Konkursie im. A. Harasimowicza i wiele innych.

Marta Kowalczyk – piano
Tobiasz Lipiński – syntezator