Matala Lampotila / Czarnoziem / Deae (Ilnicka/Rzepka)
Matala Lampotila / Czarnoziem / Deae (Ilnicka/Rzepka)
Matala Lampolita (PL)
Zespół łączy różnorodne style muzyczne, tworząc unikalne brzmienie, które odzwierciedla ich artystyczne inspiracje. Free jazz wprowadza elementy spontanicznej improwizacji, pozwalając muzykom na eksplorację dźwięków i emocji w czasie rzeczywistym. Punk dodaje energii i buntu, tworząc dynamiczną atmosferę, podczas gdy surf wprowadza lekkość i nostalgiczne brzmienia fal. Lofoty, z ich surowym, naturalnym pięknem, inspirują wizualnie, a tradycyjne fińskie karjalanpiirakat wnoszą do muzyki pierwiastek kulturowy, podkreślając wielowarstwowość ich kompozycji. To połączenie tworzy muzykę, która jest zarówno ekspresyjna, jak i refleksyjna, pełna kontrastów i niespodzianek.
Jacek Steinbrich – gitara, mini piano
Piotrek Dankiewicz- gitara basowa
Maciek Drzymała – perkusja, synth
Czarnoziem (PL)
Formacja tworzona przez Dawida Dąbrowskiego (syntezator modularny) i Michała Giżyckiego (klarnet basowy, saksofony). Duet odważnie kreuje własny niezależny język, korzysta z możliwości szerokiego spektrum gatunkowego – od eksperymentalnej elektroniki, muzyki improwizowanej po echa free jazzu i współczesnej muzyki elektroakustycznej. Brzmienie Czarnoziemu doprecyzowało się w intensywnym procesie prób, sesji, koncertów, stało się wyraziste i przejrzyste fakturalnie: od bezruchu, sonorystycznego minimalizmu, poprzez gęste magmowe drony, enigmatyczne linie melodyczne do dzikiego noise’u i ekstatycznego free. Muzycy wypracowali wymiar improwizacji, w którym tworzą koherentne struktury i dynamikę, nie rezygnując ze swych odrębności i inspirując się wzajemnie w kreacji dźwięku, narracji i ekspresji. 22 marca tego roku ukazał się ich debiutancki album – SOCHA, wydany przez Gusstaff Records / Don’t Sit On My Vinyl.
Dawid Dąbrowski – syntezator modularny
Michał Giżycki – klarnet basowy, saksofony
Deae (Ilnicka/Rzepka) (PL)
To duet na flety, perkusję, klawisze i elektronikę. Punktem wyjścia są średniowieczne utwory Hildegardy z Bingen, przekształcone w częściowo zakomponowany współczesny materiał improwizowany, uporządkowany i przefiltrowany przez własną, swoistą wrażliwość muzyczną. W 2023 r. zespół miał świetnie przyjętą premierę koncertową z gościnnym udziałem estońskiej kontrabasistki Mingo Rajandi podczas 12. Katowice JazzArt Festival i na festiwalu JazzKaar w Tallinie, w styczniu 2024 r. duet wystąpił na festiwalu Dni Muzyki Nowej w Gdańsku. Premiera płyty „lithium”: 24 czerwca 2024 roku nakładem wytwórni Kilogram Records.
Zofia Ilnicka – flety
Ola Rzepka – perkusja, elektronika
Ceny biletów
Kasa Centrum Kultury
Aktualne godziny pracy kasy znajdują się w zakładce Kontakt.
tel: 81 466 61 40
oraz: 728 474 209
Kontakt mailowy:
kasa@ck.lublin.pl
Bilety dostępne także online
Miejsce
Kontakt
e-mail: adam.szczepanek@ck.lublin.pl
tel: 81 466 61 09