Akademia Odkryć Fotograficznych

Między kreacją a rzeczywistością – otwarcie wystawy zbiorowej studentów Studium Fotografii ZPAF

12:00 - 18.05.2024 - Korytarz przy Kinie CK - wstęp wolny - więcej
Akademia Odkryć Fotograficznych

12:00 - 18.05.2024 - wstęp wolny - więcej

„Między kreacją a rzeczywistością” rzuca światło na zderzenie świata wyobraźni z otaczającą nas rzeczywistością. W tym ekspozycyjnym doświadczeniu widzowie zostaną zaproszeni do podróży przez różnorodne wymiary fotograficznego wyrazu, gdzie granice między kreacją a rzeczywistością zacierają się, pozwalając na nowe spojrzenie na codzienność.

Wystawa ukazuje niezwykłą różnorodność technik, tematów i perspektyw, które artyści eksplorują, poszukując głębszego znaczenia w otaczającej ich rzeczywistości. Od abstrakcyjnych kompozycji po intymne portrety, od surrealistycznych martwych natur po kolaże i przetworzone autoportrety, jak również eksperymenty studyjne. Prace prezentowane na wystawie rzucają nowe światło na to, co zazwyczaj pozostaje ukryte lub niezauważone.

Poprzez swoje obrazy twórcy prowokują do refleksji nad tym, jak percepcja kształtuje nasze rozumienie świata. Ich prace wywołują pytania o to, jakie są granice między tym, co jest rzeczywiste, a tym, co jest tworzone przez nasze umysły. Czy rzeczywistość jest tylko tym, co możemy zobaczyć i dotknąć, czy może istnieć więcej niż to, co nasze oczy widzą?

Jednocześnie wystawa „Między kreacją a rzeczywistością” celebruje potencjał fotografii jako medium artystycznego, zdolnego do uchwycenia zarówno materialnych jak i niematerialnych aspektów ludzkiego doświadczenia.

Tekst kuratorski: Paweł Sypniewski

Minimalistyczna fotografia, na której wszystko jest w żółtym kolorze, przedstawia siedzącą na żółtym kubiku schematyczną postać drewnianej kukiełki.

Fot. Katarzyna Jackiewicz, Ostatni znikający kolor

Autorzy fotografii:
Iwona Bal, Katarzyna Jackiewicz, Ekaterina Konsulova, Maria Książek, Agata Rząsowska-Grabicka, Paweł Sypniewski.

Korytarz przy Kinie CK

Pracownia Promocji Dziedzictwa Kulturowego