16:00 - 12.11.2017 - Sala Mała - 10 zł - więcej

16:00 - 12.11.2017 - 10 zł - więcej

Większość z nas, zapytana, jakie zwierzęta mieszkają z człowiekiem, wymieni zwierzęta domowe: psy koty, kanarki… Czy na pewno są to jedyni lokatorzy dzielący z nami nasze domy?

Podczas warsztatów poznamy żyjące blisko nas zwierzęta. Dowiemy się, co przyciąga je do osiedli ludzkich. Jak sobie radzą, gdy na każdym kroku czai się niebezpieczeństwo? Co jedzą i gdzie śpią, otoczone przez betonowe wieżowce i ruchliwe ulice? Czy na strychu nie nocują nietoperze? Czy między półkami w spiżarni nie biega popielica? Okazuje się, że nawet wśród dzikich zwierząt można znaleźć prawdziwych mieszczuchów. W drugiej części zajęć ozdobimy drewniane zakładki do książek metodą decoupage. Każdy z uczestników stworzy swój niepowtarzalny zwierzęcy wzór.

Uczestników prosimy o zabranie ze sobą suszarek do włosów.

prowadzenie: Joanna Szkuat, Katarzyna Izydorczyk, Aleksandra Solis (Oddział Przyrodniczy, Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym)

czas trwania: 120 min

Sala Mała