Dookoła świata

Dookoła świata

18:00 - 07.10.2021 - 10/12 zł - więcej
Kup bilet

To była wyprawa jak dobry film sensacyjny ze scenariuszem pełnym zwrotów akcji, niebezpiecznych przepraw i … wzruszeń. Podróż przez trzy kraje, w cieniu nadciągającego globalnego zagrożenia, w której nie zabrakło przygód i olśniewających widoków.

Krajobraz. Na pierwszym planie samochodów terenowy z otwartym bagażnikiem oraz stojącym obok niego dwóch mężczyzn. Samochód jest mocno załadowany, także na dachu przyczepione są bagaże. Auto stoi pośrodku drogi na pustkowiu. Widać żwir, piach i kępki roślinności. W tle wysoka góra z ośnieżonym szczytem. Nad wszystkim czyste, błękitne niebo.

Samolotami, łodziami, motorikszami, samochodami i pieszo docieramy do serca Amazonii, do ukrytych w wysokich górach przedinkaskiej osady Kuelap i owianego sławą miasta Inków – Machu Picchu. Akcja poprowadzi nas również przez boliwijską stolicę – La Paz, na spotkanie z Salvadorem Dali i największe solnisko świata (Salar de Uyuni), gdzie perspektywa zdaje się nie istnieć. Podążając śladem Jamesa Bonda dotrzemy także do jednego z najsuchszych regionów globu, pustynię Atakama w północnym Chile, by rozszyfrować filmowe tajemnice. A na zakończenie niespodzianka – ponowne (nieplanowane) spotkanie z Agentem 007.

• Krajobraz. Widok z góry na starożytne miasto Inków - Machu Picchu. Wzgórze porośnięte zieloną trawą. Na nim kamienne ruiny dawnych budynków, ułożone schodkowo. Widać osoby zwiedzające to miejsce. W tle wysokie góry z wierzchołkami ukrytymi w chmurach.
  • Krajobraz. Na pierwszym tle soczyście zielona, gęsta roślinność. Palmy. W drugim wzgórza o łagodnych zboczach. Na jednym z nich widać dach domu. W tle wysokie, lecz zielone góry. Nad nimi jasne niebo, nieco zakryte białymi chmurami.
  • Zdjęcie z amazońskiej dżungli. Po obu stronach kadru gęsta, zielona roślinność. Środkiem płynie rzeka. Na rzece znajduje się niebieska łódka motorowa, a niej dwóch mężczyzn.

Tomek Zawadzki – podróżnik, ekspert PR, animator kultury, reportażysta radiowy, fotograf, (wieczny) student łódzkiej „Filmówki”. Miłośnik dobrej kuchni, poszukiwacz przygód, zakochany w południowej półkuli, jej kulturze, kolorach, smakach i hamakach.

10/12 zł

Sala Widowiskowa