Akademia Odkryć Fotograficznych

12:00 - 03.12.2022 - Hol przy Oratorium - wstęp wolny - więcej
Akademia Odkryć Fotograficznych

12:00 - 03.12.2022 - wstęp wolny - więcej

Korelacje to forma poszukiwań nowych możliwości wyrazu w szeroko rozumianej fotografii.

Punktem wyjścia wystawy jest dostrzeżenie elementu animalnego w mieście, następnie nadanie mu nowej formy poprzez modyfikację uwiecznionych kadrów, a przede wszystkim poprzez zabawę kolorem. Silne sprzężenia pomiędzy fotografowanymi obiektami ukazują świat wokół nas nieco fantastycznie, niekiedy zabawnie i przewrotnie, a niekiedy niepokojąco. Korelacje pokazują różnorodność i wielowymiarowość rzeczywistości i nadanie jej malarskiego charakteru.

Monika Gądor – ur. 1975, absolwentka UMCS kierunku animator i menadżer kultury, instruktor społeczno-oświatowo-kulturalny, wieloletnia słuchaczka Akademii Odkryć Fotograficznych, w ramach których prezentowała swoje prace. Uczestniczka warsztatów fotografii streetowej, którą głównie się zajmuje. Autorka czterech indywidualnych wystaw fotograficznych: #myvillageshow – Galeria Przestrzenie DK3D oraz BIOTEKA (2020); RÓŻNOrodne – Galeria Przestrzenie DK3D (2021); #mycityshow – Galeria Przestrzenie DK3D (2022); „KORELACJE” Galeria Pomost (2022).

Wystawę prezentujemy dzięki uprzejmości Galerii Pomost.

Hol przy Oratorium

Pracownia Promocji Dziedzictwa Kulturowego