19:00 - 08.05.2022 - Sala Widowiskowa - 20/30 zł - więcej

19:00 - 08.05.2022 - 20/30 zł - więcej
Kup bilet

Doświadczenia uczestnika białoruskich protestów w procesie teatralnej art terapii zaczęły rezonować z drugą częścią „Dziadów” Mickiewicza.

Punktem wyjścia są zdjęcia wykonane przez Zmicera Waynowskiego, który jako bezpośredni uczestnik protestów potrafił uchwycić i utrwalić na błonach filmowych wszystkie główne wątki tej złożonej i dramatycznej historii.

W listopadzie 2020 roku Zmicera Waynowskiego zatrzymano podczas tradycyjnej cotygodniowej akcji protestu pod tytułem „Marsz emerytów”. Został skazany na 13 dni aresztu na podstawie cieszącego się złą sławą artykułu administracyjnego 23.34. To była jego ostatnia praca w terenie. Po odbyciu kary autor został poddany dalszym naciskom i szykanom oraz zmuszony do opuszczenia kraju. Obecnie mieszka w Lublinie.

• Zdjęcie wykonane przez Zmicera Waynowskiego, wykonane podczas protestów w Białorusi w 2020 roku. Przedstawia tłum ludzi napierający na barykadę.
  • Zdjęcie wykonane przez Zmicera Waynowskiego, wykonane podczas protestów w Białorusi w 2020 roku. Przedstawia tłum ludzi biegnący przez ulice. W tle znajdują się wieżowce.
  • Zdjęcie wykonane przez Zmicera Waynowskiego, wykonane podczas protestów w Białorusi w 2020 roku. Przedstawia mężczyznę bez koszuli, ma otworzone usta, podnosi jedną rękę do góry. Mężczyznę otaczają żołnierze.

Spektakl w języku białoruskim z napisami w języku polskim i angielskim.

wykonawcy: Zmicer Waynowski, Wojciech Kaproń, Irina Lappo, Paweł Passini, Daniel Słomiński, Aleksandra Konarska

20/30 zł

Sala Widowiskowa