Tętno - pracowania na rzecz doskonalenia umiejętności

18:00 - 01.12.2021 - Sala Czarna - wstęp wolny/zapisy - więcej
Tętno - pracowania na rzecz doskonalenia umiejętności

18:00 - 01.12.2021 - wstęp wolny/zapisy - więcej

„Nie chodzi o skorupę słów, chodzi o sam umysł (…)” – można powtórzyć za Antoinem Artuadem, ale właściwie chodzi tu o ciało/umysł i wszystkie nasze – budujące tożsamość struktury psychofizyczne.

W czasie warsztatu pracować będziemy na napięciach i zaciskach w ciele, które prowokują określone zachowania i stany. Zastosujemy metody wywiedzione z jąkania, które traktowane będzie jako środek integracji/dezintegracji osoby wypowiadającej i tekstu. Podejmiemy próbę wejścia w patologiczny stan mowy zawierający w sobie dojmujące połączenie głosu i ciała. Na poziomie fizycznym, poprzez pracę z napięciamim mięśni, ruchem spastycznym, pauzami, zawieszeniami, zacięciami sprawdzimy w jakie performatywne kierunki może nas to zaprowadzić. Nie chodzi o zbudowanie pokazu czy jakiejkolwiek skończonej formy, ale o doświadczenie, poznanie i pracę na zestawionych ze sobą sprzecznych energiach i ambiwalencji odczuwania. Sprawdzimy jak jąka się głos, jak jąka się ciało i umysł, gdzie przebiegają połączenia, jak i czy można tym sterować lub wykorzystać w inny sposób.

prowadzenie: Paweł Korbus

wstęp wolny/zapisy