19:00 - 23.11.2017 - Kino CK - wstęp wolny - więcej

19:00 - 23.11.2017 - wstęp wolny - więcej

Dwadzieścia lat po ludobójstwie w Rawannie (Rwanda) rząd wzywa ofiary i ich oprawców do pojednania, podejmuje próby darowania win i ponownego życia we wspólnocie. Film przedstawia trudną relację zbrodniarzy i ich ofiar; granicę, którą muszą przekroczyć pokrzywdzeni lub ich bliscy, by konfrontując się z przestępcami mogli im wybaczyć. Lata pozostawania w nienawiści i chęć zemsty nie pomagają w odpuszczeniu  dawnych krzywd. Z kolei dawni oprawcy po długim czasie spędzonym w więzieniu i rozmyślaniach o przeszłości, uświadamiają sobie, że zaprzepaścili także własne życie.

Lucas Agustin – niemiecki reżyser i dziennikarz, stworzył niezwykle poruszający dokument, który pokazuje, że nawet w obliczu największych zbrodni pozostajemy ludźmi, którzy pragną przebaczenia. To młody twórca z niesamowitym doświadczeniem zdobytym w realizacji filmów w strefach objętych konfliktem. W wieku 30 lat był już w najniebezpieczniejszych miejscach na świecie, takich jak Afganistan czy Kongo, skąd udało mu się wywieźć wstrząsające materiały. Zdobył wiele nagród za swoje działania reżyserskie i dziennikarskie.

reżyseria: Lukas Augustin
dokumentalny /Niemcy, Rwanda/ 2014
czas trwania: 75 min

Człowiek w Centrum
To nowy cykl filmowy, którym chcemy zwrócić uwagę na znaczenie niesienia pomocy i ochrony ludzkiej godności na całym świecie. Co miesiąc zobaczymy film, który uwrażliwia na niesprawiedliwość społeczną, ukazuje emocje i inspiruje do pomagania innym. Pokażemy, że nawet niewielkie działania mogą tworzyć lepszą rzeczywistość w różnych częściach świata. Zgodnie z naszą misją, poruszymy tematy zapobiegania i łagodzenia skutków ludzkich cierpień; ochrony godności, dyskryminacji na tle narodowości, rasy, płci, przekonań religijnych czy etnicznych. Partnerem cyklu „Człowiek w centrum” jest HumanDoc Festiwal.

Na cykl pokazów filmowych dotyczących humanitaryzmu oraz pomocy potrzebującym „Człowiek w centrum” zaprasza Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża

Kino CK

Zespół Konfrontacji Teatralnych