Noc Księgarń: Dorota Masłowska – spotkanie autorskie [ONLINE]

18:00 - 15.10.2020 - Facebook Księgarni Dosłownej - wstęp wolny/rezerwacje miejsc - więcej

18:00 - 15.10.2020 - wstęp wolny/rezerwacje miejsc - więcej

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Dorotą Masłowską w ramach Nocy Księgarń.

Dorota Masłowska – ur. 1983, pisarka, autorka sztuk teatralnych, felietonistka. Zadebiutowała w 2002 r. powieścią „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną”, wydany dwa lata później „Paw królowej” przyniósł jej nagrodę Nike. W 2012 r. ukazała się jej trzecia powieść „Kochanie, zabiłam nasze koty”. W 2018 r. Masłowska powróciła poematem „Inni ludzie”. W 2013 r., nakładem Wydawnictwa Literackiego wydany został wywiad rzeka z autorką pt. „Dusza światowa, rok później adresowana do dzieci i dorosłych książka „Jak zostałam wiedźmą”, zaś w 2015, 2017 i 2020 r. ukazały się trzy zbiory jej felietonów, kolejno Więcej niż możesz zjeść, „Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu” oraz „Jak przejąć kontrolę nad światem 2”. Jej dramat „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku” wystawiany był m.in w Australii, USA i na Sachalinie. Za napisaną dla Teatru Rozmaitości sztukę „Między nami dobrze jest” (2008) otrzymała nagrodę Ministra Kultury. W 2014 r. pod pseudonimem Mister D ukazała się jej płyta „Społeczeństwo jest niemiłe”.

Noc Księgarń: Dorota Masłowska – spotkanie autorskie online

wstęp wolny/rezerwacje miejsc