Historia miłości Agnieszki i Piotra, która została umieszczona w zrujnowanej Warszawie, u schyłku lat pięćdziesiątych.
Młodzi poszukują pokoju do wynajęcia, w którym mogłoby dojść między nimi do zbliżenia. Opowieść jest metaforą o potrzebie posiadania wspólnej przestrzeni emocjonalnej dwójki młodych ludzi, wolnej od fałszu i iluzorycznego szczęścia.
Film, negatywnie oceniony przez cenzurę, co sprawiło, że na pierwsze projekcje musiał czekać aż 25 lat, obrastając w legendę. Autorem scenariusza jest Marek Hłasko, reprezentant tzw. „czarnej” literatury, która za pomocą mroku i pesymizmu wyraża sentymentalną tęsknotę za lepszym światem. Hłasko często portretował ludzi zdemoralizowanych, cynicznych wobec życiowych wartości.
Spotkanie przed seansem poprowadzi Monika Kopiec.
Rodzaj dostępności: napisy rozszerzone + audiodeskrypcja
Audiodeskrypcja – narracja opisująca, co dzieje się na ekranie, w tym między innymi wykonywane czynności, mimikę, kostiumy, scenerię oraz zmiany scen.
Napisy rozszerzone – mają za zadanie przedstawić w formie tekstu informację przekazaną w ścieżce dźwiękowej. Od zwykłych napisów różnią się tym, że oprócz wypowiadanych kwestii zawierają również opis wszelkich istotnych dźwięków.
Uwaga: Dla widzów, którzy chcą skorzystać z audiodeskrypcji dostępne będą odbiorniki. Ze względów higienicznych zachęcamy do przyniesienia własnych słuchawek.
reżyseria: Aleksander Ford
obsada: Sonja Ziemann, Zbigniew Cybulski, Barbara Połomska, Jan Świderski, Zbigniew Wójcik
dramat, obyczajowy, psychologiczny / Polska, RFN / 1958
czas trwania: 83 min
Nomadyczna Strefa Półcienia to inkluzywny projekt edukacyjno-artystyczny, opierający się na regularnej współpracy osób słabowidzących, niewidomych oraz widzących w zakresie pozawizualnego poznawania sztuki. Punktem wyjścia dla tegorocznych działań jest nomadyczny charakter życia naszych czasów związany z migracjami, czerpaniem różnych doświadczeń czy przenikaniem się wpływów kulturowych i społecznych. Postacią spajającą wspomniane wątki jest Marek Hłasko, którego biografia i twórczość staną się dla nas kanwą myślenia o współczesnym nomadyzmie, emigracji, wędrówkach przez kontynenty.
Program budują moduły: artystyczny, warsztatowy oraz kinowy. Celem projektu jest otwieranie i badanie obszarów współczesnej kultury i sztuki poprzez wartości słuchowe, haptyczne, ruchowe i przestrzenne.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Ceny biletów
Kasa Centrum Kultury
Aktualne godziny pracy kasy znajdują się w zakładce Kontakt.
tel: 81 466 61 40
oraz: 728 474 209
Kontakt mailowy:
kasa@ck.lublin.pl
Bilety dostępne także online
Miejsce
Kontakt
e-mail: karuzela.sztuki@ck.lublin.pl