Przejdź do treści
Przestrzenie Sztuki

O czym marzą kulki?

17:00 - 01.12.2023 - Sala Widowiskowa - 20/30/40 zł - więcej
Przestrzenie Sztuki

O czym marzą kulki?

17:00 - 01.12.2023 - 20/30/40 zł - więcej
Kup bilet

Spektakl taneczno-plastyczny dla dzieci i ich rodziców oraz dorosłych, którzy chcą cieszyć się atmosferą zabawy i przeobrażenia. Zapraszamy również fanów nowoczesnej muzyki z dźwiękami gitary, ukulele, ocarina i innych.

  • Kolorowe zdjęcie czterech kobiet na scenie, które ubrane w kolorowe stroje siedzą na dużych gumowych piłkach do ćwiczeń. Każda z nich ma na nosie okulary i patrzy z zaciekawieniem na publiczność.
  • Kolorowe zdjęcie sceny, na której w okręgu stoją cztery młode kobiety w kolorowych strojach. Każda z nich trzyma nad sobą w jednej ręce kolorową dużą, gumową piłkę do ćwiczeń.
  • Kolorowe zdjęcie przedstawia scenę w ruchu. Cztery osoby wykonują różne ćwiczenia i pozy z dużymi, gumowymi piłkami.
  • Kolorowe zdjęcie przedstawia młodą kobietę, która siedzi na ciemnej scenie i obejmuje rękami dużą gumową piłkę. Patrzy w górę, a na jej twarz pada punktowe światło.
  • Kolorowe zdjęcie. Liczna publiczność zgromadzona na widowni składa się z rodziców i dzieci. Wszyscy są uśmiechnięci i próbują łapać bańki mydlane unoszące się w powietrzu. W tle scena z niebieską podłogą i aktorami.

O czym marzą kulki? Czy chcą toczyć się całymi dniami, skakać w powietrze, latać jak ptaki, pływać niczym ryby, brzęczeć jak owady? Czy może jak kosmiczny statek lecieć w przestworza bądź jak zegar na Ziemi skrupulatnie odmierzać czas? Czy my bawimy się kulkami, czy może one bawią się nami? Czy można zaprzyjaźnić się z kulkami i czy kulka może stać się jedną z nas?

Język tańca współczesnego nie tworzy opowieści, lecz wprowadza dziecko w świat kształtów i faktur, skojarzeń i uczuć. Muzyka i światło stworzą atmosferę, w której niepozorny przedmiot zmienia się w sposób zjawiskowy. Kiedy nie ma słów, a ruch staje się nośnikiem treści, dzieci mają większe pole do interpretacji tego, co widzą i odczuwają. Jest tu zabawa, kolor, lekkość i są… bańki mydlane!

Spektakl wyprodukowany przez Lubelski Teatr Tańca z udziałem artystów i artystek z Polski i Białorusi.

koncepcja: Inna Aslamova; choreografia: Inna Aslamova i tancerki; muzyka: Uladzimir Maliukou; taniec: Alesia Seraya, Maria Micek, Sofiya Kiykovska, Joanna Dudek/Beata Mysiak; światło: Marcin Kabat Kowalczuk; kostiumy: Aleksandra Konarska; czas trwania: 45 min; produkcja: Centrum Kultury w Lublinie, Lubelski Teatr Tańca; premiera: 4.06.2023

Zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Lokalnym operatorem programu jest Centrum Kultury w Lublinie.

 

Ceny biletów

20/30/40 zł

Kasa Centrum Kultury

Aktualne godziny pracy kasy znajdują się w zakładce Kontakt.

tel: 81 466 61 40
oraz: 728 474 209

Kontakt mailowy:
kasa@ck.lublin.pl

Bilety dostępne także online

Miejsce

Sala Widowiskowa

Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12
20-007 Lublin

Zobacz wskazówki dojazdu

Kontakt

Lubelski Teatr Tańca

e-mail: taniec@ck.lublin.pl
tel: 81 466 61 46

O czym marzą kulki?

01-12-2023 - 20/30/40 zł - więcej

Akceptuje postanowienia regulaminu.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl