Festiwal Bliski Wschód

21:00 - 17.12.2023 - Sala Czarna - wstęp wolny - więcej
Festiwal Bliski Wschód

21:00 - 17.12.2023 - wstęp wolny - więcej

Scenariusz spektaklu oparty jest na autentycznych wydarzeniach po agresji Rosji na Ukrainę w 2022 r. oraz na ustnych świadectwach Ukraińców i Polaków, zebranych w Lublinie.

Wielość głosów odtwarzanych przez młodych aktorów przybliża odbiorcom uniwersalne doświadczenie wojny: Gdzie przebiegają jej granice? Czy podczas wojny możliwa jest empatia? Dokąd uciekać przed wojną? Gdzie podczas wojny jest miejsce na historie indywidualnych ludzi?

Sztuka została przygotowana przez ukraińską reżyserkę Olenę Yurkevych podczas jej rezydencji artystycznej w Lublinie w 2023 roku.

fot. Zmicer Waynowski / Kultura Enter

scenariusz i reżyseria: Olena Yurkevych (Teatr Alter, Drohobycz); muzyka: Paweł Passini; obsada: Diana Popyk, Inna Kuczeruk, Anastazja Chmel, Karol Mazurek; wsparcie techniczne: Marichka Chyr; opieka artystyczna i prowadzenie dyskusji: Aleksandra Zińczuk (Kultura Enter); fotografie: Zmicer Waynowski / Kultura Enter

Spektakl powstał w ramach Programu Rezydencji Artystycznych dla twórczyń i twórców z Białorusi i Ukrainy Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

Sala Czarna

Peowiaków 12