Inspirując się Olimpijskimi Konkursami Sztuki i Literatury szukam podobieństw pomiędzy uprawianiem sportu i uprawianiem sztuki.
Charakter pracy aktorek i sportowczyń jest w znacznej mierze podobny. W decydującym momencie samodzielnie mierzą się z wyzwaniem, a czas występu budzi silne emocje i jest bardzo krótki w stosunku do okresu przygotowań. Aktorki i sportowczynie eksploatują swoje ciała oraz umysły jako narzędzie pracy i są równie podatne na frustrację. Jak na psychikę osób występujących wpływa stres, sukces i hejt? Jaka jest istota rywalizacji, w której biorą udział tytułowe „olimpijki”?
Opowiadając o kobietach w sporcie i teatrze opowiadam też o kobietach w społeczeństwie. Śnię nasze marzenia. Wściekam się na nierówne względem mężczyzn szanse realizacji zawodowej. Jak daleko możemy wychylić się poza schematy myślenia odnośnie funkcji jaką w tym społeczeństwie pełnimy i pełnić mamy/możemy?
reżyseria: Wiktor Loga; wykonanie: Aleksandra Batko; tekst dramatyczny: Ewa Mikuła – na podstawie reportażu Anny Sulińskiej „Olimpijki”
Zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Lokalnym operatorem programu jest Centrum Kultury w Lublinie.
Ceny biletów
Kasa Centrum Kultury
Aktualne godziny pracy kasy znajdują się w zakładce Kontakt.
tel: 81 466 61 40
oraz: 728 474 209
Kontakt mailowy:
kasa@ck.lublin.pl
Bilety dostępne także online