Lubelski Festiwal Filmowy

20:00 - 23.11.2020 - Online - wstęp wolny - więcej
Lubelski Festiwal Filmowy

20:00 - 23.11.2020 - wstęp wolny - więcej

Termin „online” zyskał w 2020 roku niespotykaną popularność, ale internet pełnił ważną rolę w naszej codzienności już wcześniej. Filmy, które wybraliśmy do pokazu Online Stories powstały przed wybuchem pandemii koronawirusa. Są zarówno diagnozą wpływu sieci na zmianę naszych zachowań, jak i zapowiedzią nowej rzeczywistości, która nadeszła szybciej, niż się spodziewaliśmy.

Dar dla mas/The Gift of All, reż. Marco Q Wu, Joe Lee (Tajwan) 2019, 23’
Ko-Ching aspiruje do miana wpływowej streamerki, w czym wspiera ją najlepsza przyjaciółka, Jia-Ling. Spotkanie z gwiazdą internetu Hsiao-Hsuan zbliża dziewczynę do upragnionego celu. Ko-Ching staje się sławna, ale będzie musiała zapłacić za to wysoką cenę.
Europejska premiera.
Niebieski kwiat/Blue Flower, reż. Saadi Constantine (Szwajcaria) 2020, 27’
Ana i Amara, młode małżeństwo z Bukaresztu, podejmuje radykalną decyzję. Aby sfinansować leczenie Leo, ich 3-letniego syna cierpiącego na niedotlenienie mózgu, Ana zamierza pracować jako cam-girl. W tym filmie aktorzy odtwarzają wydarzenia, które rzeczywiście ich spotkały.
Polska premiera.
Tknięcie/Touch, reż. Nir Berger (Izrael) 2019, 25’
Adele to agresywna 17-latka, która większość czasu spędza na trollowaniu swoich kolegów z klasy w internecie. Kiedy w sieci zaczepia ją Uri, zaczynają flirtować. Chłopak chce zobaczyć jej fotografię. Adele wysyła mu zdjęcie przypadkowej dziewczyny z Syrii, co zapoczątkuje nową znajomość.
Dzień babci, reż. Ewa Ślusarczyk (Polska) 2019, 18’
83-letnia Krysia zgłębia tajniki mediów społecznościowych i udowadnia sceptykom, że na naukę nigdy nie jest za późno. Film prezentowany m.in. na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Online Stories – krótkie metraże (pokaz tematyczny) – online

Kinoteatr Projekt