W ramach Kina Sztuczka zapraszamy na pokazy filmów zakwalifikowanych do 13. edycji O!PLA, czyli Ogólnopolskiego Niezależnego Festiwalu Animacji. Przez weekend zaprezentujemy bloki filmowe dla widzów z trzech kategorii wiekowych:
- blok przedszkolny (3-6 lat)
- blok wczesnoszkolny (7-11 lat)
- blok szkolny (12-15 lat)
Blok przedszkolny (3-6 lat):
BAŃKA–FRUWAŃKA / SERIA: BYSTRE OCZKA, (2024, 05:50), Katarzyna Agopsowicz, Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej
„Bańka-fruwańka” jest pilotażowym odcinkiem serii „Bystre Oczka” – wyjątkowym projekcie dedykowanym najmłodszym dzieciom jak również dzieciom z deficytem wzroku. Koncepcją, która przyświeca realizacji tejże serii jest stworzenie filmu dostosowanego do potrzeb najmłodszych widzów, wspomagającego ich rozwój oraz percepcję otaczającego ich świata, a także zwiększenie dostępności treści audiowizualnych dla dzieci borykających się z problemami ze wzrokiem. W odcinku pilotażowym Biedronka Onka i Ślimak Mak z zaciekawieniem obserwują i bawią się bańką mydlaną oraz poznają jej cechy charakterystyczne.
BLASK, (2024, 01:03), Eryka Wolna, NIEZALEŻNIE O dziewczynie podążającej za tajemniczym blaskiem…
Eryka Wolna jest studentką animacji i grafiki projektowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Jej pasją jest kino, a od 2018 r. zajmuje się tworzeniem filmów animowanych. Film pozwala jej na wyrażanie emocji i przemyśleń, które często ciężko jest wyrazić słowami.
CIUCIU BABKA, (2024, 03:30), Agata Russek, PJATK w Warszawie
Dziewczyna spaceruje przez las, z zamiarem sfotografowania jego mieszkańców. Jednak nie jest to takie proste… Zwierzaki sprawnie bawią się w ciuciu babkę z bohaterką, sprytnie umykają przed jej obiektywem. Jesteśmy świadkami zabawnego pojedynku między zwierzakami, a bohaterką.
JAPCUŚ I ZŁOTY KAPSEL, (2024, 03:13), Miłosz Makowiecki, PJATK w Warszawie
Japcuś sprzeciwia się niedobremu sumowi, który skradł jego ukochany przedmiot. Jednak gdy wydaje się, że nie ma już nadziei na odzyskanie kapsla, los ponownie uśmiecha się do Japcusia.
KAPELUSZNIK, (2024, 00:45), Matylda Maciejewska, Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu
Opowieść o tańczącym wietrze i pewnym zagubionym kapeluszu. Gdy niesforny wiatr zdmuchuje kapelusz z głowy przechodnia, zaczyna się niezwykły taniec i zabawa.
SŁODKI POŚCIG / SERIA: JEŻYK I PRZYJACIELE, (2023, 09:25), Waldemar Mordarski, Telewizja Puls
Marinella odpoczywa na swoim statku. Przez przypadek poznaje smak waty cukrowej. Zachwycona przysmakiem, chce zjeść go więcej. Piraci wyruszają na poszukiwanie kolejnych słodkości do spałaszowania. Rano Jeżyk i Sprężynka odkrywają, że w całym parku są opakowania po słodkościach i napojach. Wszędzie panuje ogromny bałagan. Przyjaciele próbują przywrócić ład i porządek.
SPEKTAKL, (2024, 03:20), Martyna Światłowska, PJATK w Warszawie
Historia dziewczynki żyjącej na początku XX wieku, która odkrywa pasję do teatru cieni. W trakcie swoich przygód dowiaduje się, że sztuka ma moc łączenia ludzi. Bohaterka ucieka spod opieki swojej zapracowanej mamy podczas jednej z wypraw na zakupy. Trafia do pracowni pobliskiego teatru cieni, a następnie staje się widzem prezentowanego przedstawienia. Gdy matka do niej dołącza, dziewczynka orientuje się, że obie są zafascynowane spektaklem. Teatr postanawiają odtworzyć w domu, co staje się spoiwem ich relacji.
Martyna Światłowska – absolwentka kierunku grafiki ze specjalizacją w animacji na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Jej film dyplomowy pod tytułem ,,Spektakl” powstał pod okiem prof. Magdaleny Pileckiej. W twórczości lubi odnosić się do historii animacji, oraz baśni.
TAŃCE POŁAMAŃCE / SERIA: I LOVE THIS JOB, (2024, 07:00), Kasia Wilk, Animoon Przez zupełny przypadek George i Daniel trafiają na zajęcia taneczne Ruby, która ćwiczy balet. Mistrz baletu, nauczyciel Ruby, postanawia zapoznać nowych uczniów ze sztuką tańca. I Love This Job to animowana seria 2D dla dzieci o przygodach trzech przedszkolaków- Kota Daniela, Małpy Ruby i Słonia Dżordża, którzy odkrywają tajniki różnych zawodów, od hydraulika do paleontologa oraz poznają inne zwierzęta, które te zawody wykonują. Serial ma charakter edukacyjny, napędza ciekawość dzieci na temat różnych zawodów i opowiada nie tylko o ich specyfice, ale też pokazuje jak ważna jest pasja i radość z jaką wykonuje się swoją pracę, dzieląc się przy tym swoim doświadczeniem z innymi.
WIERSZYKI DOMOWE, (2023, 09:39), Szymon Adamski (ALBUMY, SAMOCHÓD, NARZĘDZIA, OGRÓD) + Kamila Okrutny (SZABLA), 2001 Marek Rudnicki
„Wierszyki Domowe” to serial animowany dla dzieci,opowiadający w formie wierszowanej o różnorodnych miejscach oraz sprzętach domowych używanych na co dzień. Produkcja powstała na podstawie książki Michała Rusinka ,,Wierszyki domowe”, wydanej przez Wydawnictwo Znak (I wydanie: 2012). Młodzi widzowie Festiwalu O!PLA spośród 52 odcinków będą mogli obejrzeć animacje następujących pięciu wierszyków: ALBUMY, SZABLA, SAMOCHÓD, NARZĘDZIA, OGRÓD.
ŻYCZENIA DLA LAMY (2024, 01:56), Karolina Gołębiowska, NIEZALEŻNIE+
„Życzenia dla lamy” to krótka laurka jaką czterolatka wystawia swojej mamie z okazji jej urodzin. Strumień świadomości małej dziewczynki błądzi między faktami i fikcją by opowiedzieć o specyficznej relacji łączącej ją z mamą.
Pragniemy przypomnieć, że w Kinie CK obowiązuje hasło „Kino, nie popcorn”, które oznacza, że stawiamy na seanse bez reklam. Godziny seansów w naszym kinie są równoznaczne z rozpoczęciem projekcji filmowej. Prosimy o punktualne przybycie. Zgodnie z regulaminem osoby spóźnione nie będą wpuszczane na seanse.
Ceny biletów
Kasa Centrum Kultury
Aktualne godziny pracy kasy znajdują się w zakładce Kontakt.
tel: 81 466 61 40
oraz: 728 474 209
Kontakt mailowy:
kasa@ck.lublin.pl
Bilety dostępne także online
Miejsce
Kontakt
e-mail: sztuczka@ck.lublin.pl
tel: 81 466 61 47