Otwarte dyskusje literackie

18:00 - 10.09.2022 - Księgarnia Dosłowna - wstęp wolny - więcej
Otwarte dyskusje literackie

18:00 - 10.09.2022 - wstęp wolny - więcej

W debiutanckim zbiorze opowiadań Urszuli Honek, który spleciony jest delikatnymi nićmi powiązań niczym powieść, codzienność staje się niepokojąca i mroczna, choć źródła zagrożenia nie sposób odnaleźć.

Z pozoru nic się nie dzieje: mała podgórska miejscowość, kilka osób, nieuchwytny czas. A jednak światło się ściemnia, atmosfera gęstnieje, ktoś umiera w upalny dzień we własnym łóżku, ktoś spada ze skarpy, ktoś bezustannie krąży w ciemnościach. Ludzie rodzą się i umierają, tęsknią i marzą, smucą się i boją, aż w końcu niepostrzeżenie tracą zmysły. Mieszają się tu perspektywy czasowe, zmieniają narratorzy, coś się dzieje na jawie, coś w głowie szaleńca, a w górskich dolinach kładzie się ciemność.

Urszula Honek (ur. 1987) – autorka tomów poezji Sporysz, Pod wezwaniem i Zimowanie oraz zbioru opowiadań Białe noce. Publikowała m.in. w „Piśmie”, „Dwutygodniku”, miesięczniku „Znak”. Laureatka Grand Prix Konkursu Poetyckiego im. Rainera Marii Rilkego, Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO oraz Nagrody im. Adama Włodka. Laureatka Nagrody im. Stanisława Barańczaka w ramach Poznańskiej Nagrody Literackiej. Pochodzi z Racławic koło Gorlic.

prowadzenie: Magdalena Łuczyn
Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy

O projekcie:
„Otwarte dyskusje literackie” to autorski pomysł Magdaleny Łuczyn.
Cykl spotkań o nowych książkach poruszających ważne aktualne tematy społeczne jest tłumaczony na polski język migowy, dzięki temu spotkania są dostępne dla osób głuchych.

Projekt „Otwarte dyskusje literackie” jest dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Lublin w ramach programu Miasto Kultury.

Księgarnia Dosłowna

Rafał Rutkowski