Pan Lampa

17:00 - 25.05.2017 - Sala Czarna - czytanie: wstęp wolny / warsztaty: 10 zł; rodzeństwo: 5 zł - więcej

Pan Lampa

17:00 - 25.05.2017 - czytanie: wstęp wolny / warsztaty: 10 zł; rodzeństwo: 5 zł - więcej

Głowa Pana Lampy świeci! Pewnego dnia, ot tak sobie, zaczęła i tak już pozostało. Pan Lampa razem ze swoją ulubienicą Piesą mieszka w wielkim Domczysku.

Nie czują się samotni, gdyż dom zasiedla także cała wesoła zgraja najróżniejszych i najdziwniejszych lokatorów, wśród których znajdują się m.in.: uwielbiająca straszyć dzieci Pani Straszyńska, pożerające smutki Siostry Gryzak, oglądająca świat „do góry nogami” Babcia Drapcia czy też Pan Dosłowny, przy którym trzeba bardzo uważać na słowa. Świat tej osobliwej kompanii scala mądrość i dobroć Pana Lampy oraz wiernie towarzyszącej mu i pomagającej we wszystkmi Piesy. Pewnego dnia do Domczyska zawita Ciemność. Czy uda jej się ugasić światło Pana Lampy?

tekst: Malina Prześluga; reżyseria: Maria Kwiecień

Czytana sztuka stanie się punktem wyjścia dla niecodziennych warsztatów twórczych Karuzeli Sztuki.

czytanie: wstęp wolny / warsztaty: 10 zł; rodzeństwo: 5 zł

Sala Czarna

Peowiaków 12

czytelnia dramatu dzieciom warsztaty