Adaptacja komiksu autorstwa Sary Varon. Film jest pozbawiony dialogów, a jego bohaterami są antropomorficzne postacie.
Za oknem kolorowy, pełen życia i śmiechu Nowy Jork. Zwierzęta, tak jak ludzie, żyją swoimi sprawami, zakochują się, kłócą, znajdują przyjaciół – wszyscy z wyjątkiem PSA, który ze swojego mieszkania patrzy na zwariowane miasto ze smutkiem i nutką zazdrości. On też chciałby mieć przyjaciela, tylko… brakuje mu odwagi. Pewnego dnia ulega słodkiej obietnicy reklamy i kupuje sobie przyjaciela – ROBOTA. Kiedy ROBOT ożywa, staje się dla PSA najlepszym kumplem na świecie. Wrotki, muzyka, hot dogi, wygłupy – tak wyglądają ich pełne zabawy dni. Wszystko zmienia się w ostatni dzień lata, gdy wybierają się na plażę. Żeby ratować kumpla, który próbował zaprzyjaźnić się z morską wodą, PIES musi zostawić go na chwilę samego. Jak się skończy ta przygoda?
reżyseria: Pablo Berger
animacja / Hiszpania, Francja/ 2023
czas trwania: 90 min
Prowadzenie: Joanna Ziomek
Benshi to filmowe spotkania kinomanów z dyskusyjnym zacięciem. Jeśli kochasz kino – dołącz do nas. Poszukaj inspiracji. Zainspiruj.
Cykl: Animacja W czerwcu z okazji Dnia Dziecka zapraszamy na kinową podróż po świecie animacji również młodych koneserów kina. Pokazy rozpoczniemy od spotkania ze Studiem Ghibli, nagrodzonym na 77. Festiwalu w Cannes honorową Złotą Palmą. Zaprezentujemy najnowszą, Oscarową opowieść Hayao Miyazakiego „Chłopiec i czapla”. Na projekcję zapraszamy także młodzież od 12 roku życia. Kolejna propozycja to tym razem najlepsza europejska animacja ubiegłego roku, hiszpańsko-francuska koprodukcja w reżyserii Pablo Bergera, który debiutuje w filmie animowanym. Bohaterowie kinowej adaptacji komiksu Sary Varon „Pies i robot” zabierają nas w podróż po Nowym Jorku i wspólnie odkrywają meandry przyjaźni. Rekomendowana grupa wiekowa młodszych widzów to 10 lat. Trzeci pokaz, dedykowany widzom od 15 roku życia, to „Setki bobrów” w reżyserii Mike’a Cheslika, amerykańska komedia slapstickowa z 2022 roku z gamingowym klimatem. Szalone perypetie producenta cydru, któremu zarówno w interesach, jak i sprawach matrymonialnych na drodze stają przebiegłe zwierzęta. Cykl zakończymy animowanym hołdem dla Jacquesa Tati – mistrza komedii, kontynuatora tradycji kina niemego we Francji, twórcę postaci Pana Hulot – wysokiego mężczyzny w kapeluszu, z fajką i parasolem, który wywołuje serię pomyłek zawsze, gdy znajdzie się w nowoczesnym, obcym sobie otoczeniu. „Iluzjonista” (2010) w reżyserii Sylvaina Chometa (autora znakomitego „Tria z Belleville”) powstał we współpracy scenariuszowej z samym Tati. Na projekcję animacji o francuskim iluzjoniście zapraszamy widzów od 12 roku życia. Do zobaczenia w czerwcowe czwartki w Kinie CK!
Projekt dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej
W Kinie CK obowiązuje hasło „Kino, nie popcorn”, które oznacza, że stawiamy na seanse bez chrupiących przekąsek i bloków reklamowych, a także prosimy naszych widzów, aby nie korzystali z telefonów komórkowych w trakcie projekcji. Godziny seansów w naszym kinie są równoznaczne z rozpoczęciem projekcji filmowej.
Ceny biletów
Kasa Centrum Kultury
Aktualne godziny pracy kasy znajdują się w zakładce Kontakt.
tel: 81 466 61 40
oraz: 728 474 209
Kontakt mailowy:
kasa@ck.lublin.pl
Bilety dostępne także online
Kategoria wiekowa
10+
Miejsce
Kontakt
e-mail: kinoteatr@ck.lublin.pl
tel: 81 466 61 21