Benshi

Benshi

18:00 - 05.10.2023 - 5 zł - więcej
Kup bilet

„Podejrzana” to chyba najpiękniejszy romantyczny film roku – o miłości graniczącej z obsesją, której nikt nie zauważył i której być może wcale nie było. Ale skoro jej nie było, to dlaczego tak boli?

Najnowszy film Parka Chan-wooka, twórcy przebojowych „Oldboya” i „Służącej”, nie tylko otrzymał nagrodę za reżyserię w Cannes, ale został również koreańskim kandydatem do Oscara. „Podejrzana” to myląca tropy, pełna napięcia i zwrotów akcji opowieść o przyciąganiu się przeciwności oraz miłości, która potrafi pokrzyżować wszelkie plany i szyki.

Bohaterem thrillera jest policjant, który rozwiązując sprawę pewnej śmierci, zakochuje się głównej podejrzanej – wdowie po zmarłym. On cierpi na bezsenność, ona wie, jak uśpić jego czujność. On jest żonaty, ona łatwo traci mężów. On nocami czuwa pod jej domem, ona lubi być obserwowana. On coraz mniej o niej wie, za to coraz więcej do niej czuje. Czy jest aż takim mięczakiem? Czy ona jest aż tak zła? „Podejrzana” brawurowo zaciera ślady i myli tropy: przyprawiający o dreszcze film noir niepostrzeżenie zamienia się miejscami z czarną komedią, przebiera za rasowy melodramat, wdaje w szpiegowskie porachunki. Jest widowiskowy i urzekający stylem, hipnotyzujący, a przy tym rozpisany na pełne humoru dialogi. Pulsuje jednocześnie energią i romantyzmem, dowodząc, że Park Chan-wook należy do światowej czołówki wirtuozów reżyserii.

Kolejny po „Parasite” i „Squid Game” przebój koreańskiego kina swój nieodparty urok zawdzięcza także odtwórczyni tytułowej roli, Tang Wei. Gwiazda „Ostrożnie, pożądanie” Anga Lee uwodzi charyzmą, dyskretnym seksapilem, nieprzeciętną inteligencją i żarliwością maskowaną dystansem. Jej bohaterka śmiałym krokiem wkracza w poczet największych kinowych femmes fatales.

reżyseria: Park Chan-wook
obsada: Tang Wei, Park Hae-il, Go Kyung-Pyo
komedia, dramat, thriller/ Korea Południowa / 2022
czas trwania: 138 min
Prowadzenie: Monika Kopiec

Benshi to filmowe spotkania kinomanów z dyskusyjnym zacięciem. Jeśli kochasz kino – dołącz do nas. Poszukaj inspiracji. Zainspiruj.

Cykl: Kryminalnie W czasach gdy Remigiusz Mróz wydaje kilka książek rocznie kryminał cieszy się ogromną popularnością. Klasyczne już powieści Agathy Christie, w których detektyw gromadzi wszystkich w jednym miejscu, by po długiej tyradzie wskazać winnego, wyewoluowały w wiele podgatunków. Kino również załapało się na tą różnorodność i właśnie za każdym razem inne podejście do tematu postanowiliśmy zaprezentować w tym cyklu. Na początek proponujemy neo-noir w koreańskim wydaniu, czyli „Podejrzaną” w reżyserii wielokrotnie nagradzanego Park Chan Wooka. Następnie zmierzymy się ze śledztwem w sprawie morderstwa sprzed wielu lat w australijskim filmie „Limbo”. Kryminalną komedię w naszym zestawie będzie reprezentować rozgrywająca się podczas regionalnego konkursu fryzjerskiego „Medusa Deluxe”. Na koniec dowiemy się jak klasyczny czarny kryminał może nagle zmienić się w kino autorskie w rumuńskim „La Gomera”. Zapraszamy serdecznie na cykl KRYMINALNIE wszystkich, którzy chcą się przekonać, czy w wymienionych wyżej tytułach mordercą jest lokaj.

Projekt dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

Pragniemy przypomnieć, że w Kinie CK obowiązuje hasło „Kino, nie popcorn”, które oznacza, że stawiamy na seanse bez reklam. Godziny seansów w naszym kinie są równoznaczne z rozpoczęciem projekcji filmowej. Prosimy o punktualne przybycie. Zgodnie z regulaminem osoby spóźnione nie będą wpuszczane na seanse.

Kino CK

Kinoteatr Projekt