15:00 - 16.12.2017 - Sala prób nr 1 - wstęp wolny - więcej

15:00 - 16.12.2017 - wstęp wolny - więcej

Zapraszamy na niezwykły świąteczny jarmark w klimacie hiszpańskim, francuskim i amerykańskim. Nie będzie można nic na nim kupić: zagramy w gry, poznamy rozmaite obyczaje i motywy bożonarodzeniowe, obejrzymy animacje.

Dzieci będą mogły przekonać się, jak wyglądają językowe warsztaty Karuzeli: „Petit Mots” i „Takata”. Poznamy Delphine Wartelle z Kalifornii, która przy dźwiękach ukulele poprowadzi zajęcia z języka angielskiego. Odbędzie się świąteczna loteria z upominkami,a dzieci wykonają świąteczne dekoracje i ozdoby.
Święta we Francji to Noël, santos czyli figurki świętych, wysyłanie kartek z życzeniami i słuchanie kolęd na uroczystych koncertach. Hiszpanie celebrują biorąc udział w wielkiej świątecznej loterii, uroczystych paradach, jedząc jamon i consome. Amerykanie pieką indyka, podobnie jak na Święto Dziękczynienia i dekorują domy światełkami. Pojawią się smakołyki z trzech kuchni, pozostawiane dla Gwiazdora mandarynki, bakalie, czy churros zanurzane w nutelli.

Sala prób nr 1

Peowiaków 12