Praktyka ciała botanicznego – warsztaty Magdy Jędry w ramach wystawy „Gdzie wzrok nie sięga”
Praktyka ciała botanicznego – warsztaty Magdy Jędry w ramach wystawy „Gdzie wzrok nie sięga”
Projekt „Gdzie wzrok nie sięga” dedykowany jest osobom z dysfunkcją wzroku oraz widzącym.
Ma charakter integracyjny oraz poznawczy. Punktem wyjścia dla projektu jest badanie i doświadczanie szeroko pojętej sztuki poprzez inne zmysły niż wzrok. Wizualność zostaje wyciszona, zaś najważniejszą rolę odgrywa doznanie sztuki za pośrednictwem zapachu, smaku, dźwięku oraz dotyku.
Warsztat jest zaproszeniem do tropienia impulsów uruchamiających w nas potrzebę poruszania się oraz do doskonalenia się w poszerzaniu swojej świadomości ruchowej. Dzięki prostym ćwiczeniom ruchowym będziemy doświadczać ciała, czasu i przestrzeni w wyobrażony, roślinny sposób. Będziemy się ukorzeniać, badać zakres ruchu ciała bez ruszania się z miejsca, szukać ruchu spiralnego, droczyć się z wszechobecną siłą grawitacji i szukać swoich własnych strategii. Warsztat nazwałam praktyką ciała botanicznego. Jego założeniem jest stworzenie przez jego uczestników spokojnej, bezpiecznej przestrzeni dla odnalezienia swojej indywidualnej praktyki ruchowej w satysfakcjonującej relacji do świata przyrody oraz do innych osób będących tego świata częścią.
Magda Jędra
Projekt „Gdzie wzrok nie sięga. Wystawa dostępna” realizuje Stowarzyszenie Artystyczne „Otwarta Pracownia” w Lublinie we współpracy z Centrum Kultury w Lublinie. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Ceny biletów
Kasa Centrum Kultury
Aktualne godziny pracy kasy znajdują się w zakładce Kontakt.
tel: 81 466 61 40
oraz: 728 474 209
Kontakt mailowy:
kasa@ck.lublin.pl
Bilety dostępne także online
Zapisy:
karuzela.sztuki@op.pl
Miejsce
Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12
20-007 Lublin
Zobacz wskazówki dojazdu
Kontakt
e-mail: karuzela.sztuki@ck.lublin.pl