5. Queerz Get Loud Festival

12:00 - 08.09.2024 - Sala prób nr 1 - wstęp wolny/zapisy - więcej
5. Queerz Get Loud Festival

12:00 - 08.09.2024 - wstęp wolny/zapisy - więcej

Czy natura jest queerowa? Co to oznacza w kontekście roślin i ekosystemów, w których żyjemy? Zapraszamy na wyjątkowy warsztat, który odkryje przed Wami fascynujący świat przyrody z perspektywy queerowej!

Podczas warsztatu zgłębimy, jak różnorodność biologiczna wykracza poza nasze wyobrażenia, które często okazują się dalece zbyt wąskie w porównaniu ze złożonością natury. Celem warsztatu jest nie tylko poszerzenie wiedzy uczestników na temat queerowej strony natury, ale także inspirowanie do refleksji nad tym, jak ta różnorodność może wzbogacić nasze rozumienie ludzkich tożsamości i seksualności. Wspólnie zastanowimy się, jak podejście queerowe może zmienić nasze spojrzenie na ochronę środowiska i zrównoważony rozwój.

Zdjęcie przedstawia osobę na łące. Siedzi ona wśród zielonych traw i trzyma bukiet z polnych, żółtych kwiatów. Osoba patrzy się prosto w obiektyw, ma fryzurę typu mullet, zielone oczy, kilka kolczyków i tatuaży.

Wero (ono/jej) – zajmuje się ilustracją, działaniami społeczno-zaangażowanymi, prowadzi warsztaty artystyczne, edukacyjne wokół feminizmu, queeru, dzikich ziół. Współtwórczyni ekofemizina oraz cyklu kręgów ekofeministycznych. Praktykuje też utopie i marzenia o innych ahierarchicznych światach poza patriarchalno-kapitalistyczną rzeczywistością, szlajanie się po lasach i siostrzeństwo międzygatunkowe. O niektórych działaniach można znaleźć info na instagramie @rozkwity.

wstęp wolny/zapisy

Zapisy: