Robienie na drutach dla początkujących

17:00 - 21.02.2018 - Pracownia Latających Warsztatów Rękodzieła - 70 zł - więcej

17:00 - 21.02.2018 - 70 zł - więcej

Zapraszamy na warsztaty robienia na drutach. Będziemy uczyć się od podstaw.

Przekonacie się, że to świetne hobby, także dla osób spędzających dużo czasu poza domem, gdyż można je uprawiać wszędzie – w pociągu, w pubie, w poczekalni, na pikniku i na ławce w parku. Warsztaty przeznaczone są dla dorosłych i osób w wieku ponadgimnazjalnym. Nie ma możliwości przyprowadzania ze sobą dzieci. Nie wymagamy doświadczenia ani umiejętności.

Zajęcia obejmują 5 spotkań w terminie 18.04-23.05 (środy); w godz. 17.00 – 20.00.
Uwaga, 2 maja zajęcia nie odbędą się.

• W programie warsztatów:

– jak zacząć robótkę: nabieranie oczek,
– jak zakończyć robótkę: zamykanie oczek,
– dwa rodzaje przerabiania: oczka lewe, oczka prawe,
– oczka brzegowe, narzucone, dodane, krzyżowe i inne,
– przećwiczenie różnych ściegów: ścieg francuski, dżersejowy, ściągacz pojedynczy i podwójny, ryż pojednczy i podwójny, kostka ryżowa, kwadraciki
-wzory ozdobne: warkocz pojedynczy i podwójny, zygzaki, cienki warkoczyk

• Wykonamy:

– poszewkę na poduszkę (3 wzory do wyboru)
– podkładki na stół

Do przyniesienia na zajęcia:

– 4-5 motków (po 100g) grubszej włóczki (w tym na poduszkę 3 motki, a na podkładki 1-2 motki – w zależności od liczby podkładek)
– druty, rozmiar od nr 4 wzwyż, najlepiej 5-8 (dostosowany do grubości włóczki – na metkach włóczek są oznaczenia rozmiarów drutów, druty mogą być o pół lub cały rozmiar większe od zalecanych)
– agrafka

Im grubsze druty i włóczka, tym nauka jest łatwiejsza, a czas pracy krótszy. Unikamy czarnyej włóczki – wzory na niej są mniej widoczne, trudniej jest się ich nauczyć, a w trakcie dziergania bardziej męczą się oczy.

prowadzenie: Ewa Bobowska – odkąd pamięta miała ręce pełne roboty: szyła, dziergała, rysowała, malowała, kleiła, rzeźbiła… Od kilku lat zawodowo zajmuje się projektowaniem i szyciem torebek pod własną marką. Robienia na drutach nauczyła się od mamy i babci w czasie szkoły podstawowej. Teraz najczęściej dzierga czapki, rozpoczyna przygodę z czesanką z merynosów i jest w trakcie robienia wielkiego koca pełnego pięknych splotów.

Pracownia Latających Warsztatów Rękodzieła

s. 257a