Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

19:00 - 22.10.2024 - 50/60 zł - więcej
Kup bilet

Miłość, która rodzi się i rozwija w cieniu śmierci, czyli klasyczna rozbudowana opowieść o uczuciu – tym razem zminimalizowana do formy z udziałem czworga aktorów: dwóch Julii i dwóch Romeów.

Jak się dzisiaj zakochujemy? Jakie ponosimy ofiary i jak umieramy z powodu miłości?

Przedstawienie stanowi próbę interpretacji mitu romantycznej miłości w kontekście pytań o współczesną kondycję człowieka i gotowość jednostki do kochania. To zaś prowadzi do rozważań: czy prawdziwa miłość jest możliwa bez ofiar? Albo czy miłość, która wymaga ofiary, może być prawdziwa?

Spektakl oparty na przekładzie Wiktorii Rosickiej z 1892 roku posługuje się jednocześnie polskim językiem fonicznym, polskim językiem migowym oraz zawsze dostępnymi napisami w języku polskim. Zatem twórcy dążą do realizacji przedstawienia uniwersalnego, niewymagającego dodatkowego tłumaczenia na PJM (polski język migowy), zawsze dostępnego dla widzów z niepełnosprawnością słuchu i słyszących.

Spektakl tworzą osoby g/Głuche i słyszące.

autor: William Szekspir; przekład: Wiktoria Rosicka; reżyseria: Dominika Feiglewicz, Zdenka Pszczołowska; dramaturgia w PJM: Jakub Studziński; choreografia: Anna Maria Krysiak; animacje scenograficzne i muzyka: Paweł Penarski; scenografia: Anna Oramus; reżyseria świateł: Marcin Chlanda; kostiumy: Krystian Foltyniewicz, Anna Oramus; inspicjent: Anna Wójcicka; producent: Bartosz Jelonek; występują: Dominika Kozłowska, Marta Mazurek, Rafał Bołdys, Karol Kubasiewicz

50/60 zł

Sala Widowiskowa