Scena InVitro

Scena InVitro

20:00 - 27.05.2023 - 30/40/50 zł / zapisy mailowe - więcej

POZOSTAŁE POKAZY: 26 i 27 maja, godz. 20:00

W celu uzyskania instrukcji przygotowania się do spektaklu „Ryt przejścia”, prosimy o przesłanie wiadomości na adres: rytprzejscia@gmail.com
W dniu spektaklu prosimy o założenie swobodnego stroju i wzięcie pod uwagę faktu, że ze względu na specyficzną przestrzeń nie usiądą Państwo na tradycyjnych teatralnych fotelach.

Są wśród nas tacy, którzy tęsknią za rytuałem. Są tacy, którzy uważają, że wciąż jest możliwy, z pewnością konieczny. Są i tacy, którzy, krzycząc o tym, zostali pozbawieni głosu.

To nie jest klasyczny spektakl. To zaproszenie do Rytuału. Dla każdego rytuał jest czymś innym, ale zawsze jest to spotkanie z ludźmi, wspólne przeżycie. Tylko od widzów zależy, w jakim stopniu wezmą w nim udział. Do ilu sal wejdą. Który scenariusz zdarzeń uruchomią.
Możesz siedzieć i obserwować, możesz chodzić, możesz tańczyć, możesz krzyczeć, możesz robić zdjęcia. To jest twój Ryt przejścia.

• Zdjęcie ze spektaklu. pomieszczenie jest obwieszone czerwonymi kotarami. Na środku stoi męzczyzna w czarnym kostiumie i kapeluszu na głowie. Unosi do góry laskę. Przed nim na ziemi leży półnagi mężczyzna. Na aktorów pada niebieskie światło.
  • Zdjęcie ze spektaklu. Na scenie znajduje się półnagi mężczyzna. Na przeciwko niego stoi mężczyzna w czarnym fraku i kapeluszu. Otaczają ich kotary.
  • Zdjęcie przedstawia scenę ze spektaklu. Przy konsoli i instrumentach klawiszowych stoi mężczyzna ubrany w marynarkę z printem w trupie czaszki.
  • Zdjęcie ze spektaklu. W ciasnym, obwieszonym czerwonymi kotarami pomieszczeniu znajduje się półnagi mężczyzna , który klęczy na podłodze.

To może być wiadomość do Ciebie. Scena stała się labiryntem, taniec wyprowadza z matni, proroctwo jest ciężkie jak rtęć. Uchylamy drzwi.

Zapraszamy do interaktywnej, nielinearnej podróży w towarzystwie Antonina Artauda i Wacława Niżyńskiego oraz zwierząt totemicznych – ku megalitycznym świątyniom i syntezatorom modularnym. Rozpocznie się w miejscu wybranym przez pasażera. Następną wiadomość otrzymasz po rejestracji. Jakie imię wybierzesz? Dokąd wysłać pierwszy list?

scenariusz / reżyseria: Paweł Passini; obsada: Wojtek Kaproń, Paweł Passini, Jarosław Tomica; choreografia: Wojtek Kaproń; muzyka na żywo: Paweł Passini, Marcin Sudziński; scenografia / kostiumy / wideo: Aleksandra Konarska; charakteryzacja: Aleksandra Dębowczyk; światło: Miłosz Wójciuk; dźwięk: Jarosław Rudnicki, Dariusz Kociński; kierownik produkcji: Wojciech Kaproń; kierownik wykonawczy / koordynator: Grzegorz Popiołek; kreacja graficzna: Kamil Filipowski; produkcja: Fundacja Sceny Prapremier, Centrum Kultury w Lublinie

Spektakl powstał w ramach programu OFF Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

30/40/50 zł / zapisy mailowe

Informacje organizacyjne:

kategoria wiekowa: 16+
Prosimy o założenie swobodnego stroju i wzięcie pod uwagę faktu, że ze względu na specyficzną przestrzeń nie usiądą Państwo na tradycyjnych teatralnych fotelach.
W spektaklu będzie wykorzystany efekt stroboskopowy.

Sala Czarna

Peowiaków 12