Festiwal Globtroterski "Dookoła Świata"

20:00 - 08.03.2020 - Kino CK - wstęp wolny - więcej
Festiwal Globtroterski "Dookoła Świata"

20:00 - 08.03.2020 - wstęp wolny - więcej

Afryka – ojczyzna największych skupisk dzikich zwierząt na Ziemi, jednakże nawet w tej krainie obfitości, przed dziką przyrodą stoją ogromne wyzwania.

Wyzwaniem dla naszego zespołu było nagranie nowych zwierząt lub ich nowych zachowań.

Giles Badger,
Producent odcinka o Afryce

W dżungli młode szympansy uczą się jak używać narzędzi do zdobywania pożywienia. Na sawannie grupa braci gepardów nawiązuje współpracę, aby polować na zdobycz dwukrotnie większą od nich samych. Zaś w krystalicznie czystych jeziorach słodkowodnych, troskliwe rybie mamy padają ofiarą oszustwa ze strony podstępnych rabusiów. Pustynie Afryki również stanowią trudne miejsce do życia. Na pustyni Namib hiena odbywa spektakularną wędrówkę, aby zdobyć jedzenie na plaży, podczas gdy na Kalahari dziwaczny mrównik poszukuje pożywienia głęboko pod ziemią. Jednak dla większości dzikich zwierząt w Afryce największym zagrożeniem są ludzie.

Filmy BBC Earth „Siedem światów, jedna planeta” opowiadają o naszych siedmiu spektakularnych kontynentach i tym w jaki sposób wpływają one na bioróżnorodność i życie zwierząt, które dziś obserwujemy. Seria jest hołdem dla różnorodności form życia na każdym z kontynentów, ale ma także na celu ukazanie wielu wyzwań stojących przed zwierzętami we współczesnym świecie zdominowanym przez człowieka. Opowiadając te nieznane i niespodziewane historie z życia zwierząt, pragniemy ujawnić fundamentalną prawdę o tym, co sprawia, że każdy z naszych siedmiu światów jest całkowicie wyjątkowy.

Kino CK

Pracownia Słowa - Studium Kultury