Przejdź do treści
Lublin Jazz Festiwal

Skalpel

22:00 - 14.07.2023 - Wirydarz - 80/90 zł - więcej
Lublin Jazz Festiwal

Skalpel

22:00 - 14.07.2023 - 80/90 zł - więcej
Kup bilet

bilet całodzienny: 120/150 zł (dostępne tylko w kasie Centrum Kultury)
bilet Skalpel: 80/90 zł

Grupa od lat łączy inspirację lokalną, jazzową tradycją z fascynacją możliwościami nowej elektroniki.

Pierwsze dwa wydawnictwa duetu: „Skalpel” i „Konfusion” nagrane dla uznanej, brytyjskiej wytwórni Ninja Tune, zaowocowały znakomitymi recenzjami w prestiżowych tytułach muzycznych: od NME, przez Pitchfork, The Wire po DJ Magazine i koncertami na całym świecie. Płyty z katalogu Ninja Tune zaliczane są dziś do klasyki jazztroniki, zaś kolejne „Transit” (2014) i „Highlight” (2020) to wyśmienita aktualizacja i modyfikacja unikalnego, analogowo-cyfrowego brzmienia duetu. Najnowszy album „Origins”, który ukazał się 4 listopada 2022 r., to inspirująca współczesna adaptacja różnych nurtów elektroniki oraz muzyki tanecznej milenijnego przełomu. Skalpel, pozostając wiernymi swoim korzeniom, uciekając od rutyny, szukając międzygatunkowych połączeń, po raz kolejny w charakterystyczny dla siebie sposób miesza ze sobą jazz, drum’n’bass, downtempo i electro, trip-hop oraz balearic, breakbeat, hiphop czy Krautrock. Koncert w ramach Lublin Jazz Festiwalu to unikalna okazja doświadczenia muzyki Skalpela na żywo, w rozbudowanej instrumentalnie formie.

  • Zdjęcie przedstawia występujących na scenie artystów. Po lewej stronie jest delikatnie zgarbiony mężczyzna, który trzyma w rękach po dwie pałki i gra na dużych cymbałach. W środkowej części sceny znajduje się dwóch panów, którzy stoją za konsolą i używając między innymi laptopów, tworzą muzykę elektroniczną. Po prawej stronie od konsoli stoi kontrabasista a obok niego siedzi perkusista. Każdy z muzyków jest skupiony i zaangażowany w koncert.
  • Na fotografi znajduje się dwóch dorosłych panów, którzy stoją w pustej przestrzeni. Obaj są ubrani jednolicie, tak, że zakryte są ich całe ciała oprócz głów. Mają po dwie ręce w kieszeniach. Mężczyzna z lewej strony ma głowę skierowaną w obiektyw. Ma okulary, a jego wyraz twarzy jest poważny. Drugi z panów jest niższy. Jego głowa jest skierowana w lewo. Wygląda na skupionego i zamyślonego.
  • W dolnej części zdjęcia widać liczną grupę ludzi, którzy zwróceni są tyłem do obiektywu. Wszyscy patrzą na scenę, w której centrum stoi stół z napisem „Skalpel”. Za nim jest dwóch mężczyzn grających na instrumentach elektronicznych, a przed nimi są laptopy. Po lewej stronie jest delikatnie zgarbiony mężczyzna, który trzyma w rękach po dwie pałki i gra na dużych cymbałach. Z prawej strony jest jeszcze dwóch mężczyzn. Pierwszy gra na kontrabasie a drugi na perkusji.
  • Zdjęcie przedstawia dwóch dorosłych muzyków, którzy występują w pustej przestrzeni. Widać ich tylko do pasa. Mężczyzna po lewej stronie ma okulary a jego ręce są założone i schowane dłonie. Jego postawa jest wyprostowana i z poważną miną. Człowiek stojący obok ma dłonie schowane za plecami. Jest delikatnie pochylony i z lekkim uśmiechem spogląda w obiektyw.

Igor Pudło – electronics
Marcin Cichy – electronics
Rafał Dutkiewicz – drums
Piotr Rakowski – vibraphone, malletkat
Damian Kostka – double bass

 

Ceny biletów

80/90 zł

Kasa Centrum Kultury

Aktualne godziny pracy kasy znajdują się w zakładce Kontakt.

tel: 81 466 61 40
oraz: 728 474 209

Kontakt mailowy:
kasa@ck.lublin.pl

Bilety dostępne także online

Miejsce

Wirydarz

Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12
20-007 Lublin

Zobacz wskazówki dojazdu

Kontakt

Impresariat

e-mail: impresariat@ck.lublin.pl
tel: 81 466 61 09

Skalpel

14-07-2023 - 80/90 zł - więcej

Akceptuje postanowienia regulaminu.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl