20:00 - 28.05.2021 - Facebook Księgarni Dosłownej - wstęp wolny/zapisy - więcej

20:00 - 28.05.2021 - wstęp wolny/zapisy - więcej

Poeci, raperzy, slamerzy, poetki, raperki, slamerki – czekamy na Was!

Mimo pandemii chcemy posłuchać wierszy na głos. Od tego zaczął się pomysł na ten slam, czyli rodzaj poetyckiego konkursu, którego uczestnicy i uczestniczki próbują zaskarbić sobie przychylność publiczności dobrze powiedzianym słowem. W slamach występują poeci i poetki, raperki i raperzy, specjaliści od spoken word i ludzie, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z poezją mówioną. Nigdy nie wiadomo czy następny występ będzie bardziej piosenką, rapem, spoken word czy czytanym z kartki poematem. Zasada jest prosta: trzeba się zmieścić w czasie (od 2 do 4 minut) i zgodzić na to, że publiczność będzie na nas głosowała. Ponieważ pandemia trwa, będzie to „Slam z kuchni” – wszystkie najciekawsze rozmowy dzieją się na dobrych przyjęciach zawsze w kuchni. Nawiązując do lubelskiej idei Mieszkań Poezji każdy będzie mógł poczuć się częścią publiczności, poczuć energię slamu i wziąć udział w wydarzeniu za pomocą własnego komputera czy telefonu i słuchawek. Dla zwycięzcy/zwyciężczyni przewidziana jest nagroda w wysokości 500 zł.

Slam poprowadzą Łukasz Borkowski i Grzegorz Jędrek.

Slam od kuchni – online

Link do spotkania na platformie Zoom zostanie opublikowany w wydarzeniu na Facebooku. Uczestnicy będą mogli dołączyć od godz. 19:50.

Współorganizatorzy: Dom Słów, Lubelskie Środowisko Poetyckie

Wydarzenie jest częścią Lubelskiej Sceny Poetyckiej

wstęp wolny/zapisy

Zapisy pod adresem:

slam@wniedoczasie.pl do 20 maja

Facebook Księgarni Dosłownej

Rafał Rutkowski

e-mail: rafal.rutkowski@ck.lublin.pl

Covid-19

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych:
Zobacz Klauzulę

Regulamin udziału w wydarzeniach organizowanych przez Centrum Kultury w Lublinie