13:00 - 15.12.2019 - przestrzenie Centrum Kultury - więcej

13:00 - 15.12.2019 - więcej

Zapraszamy na Splat!FilmFest 5, który w tym roku odbędzie się w dniach 9-15 grudnia 2019 w Centrum Kultury w Lublinie.

Splat!FilmFest – International Fantastic Film Festival to największy w Polsce festiwal nowego kina grozy, fantastyki, kina gatunkowego i bezkompromisowego kina arthousowego. To propozycja dla wymagających widzów horroru, filmów mrocznych, szalonych, dzikich i pięknych. To wyśmienita rozrywka, wielkie kino i bardzo dużo emocji.

Trzon programu stanowią premiery najlepszych światowych filmów kina gatunkowego, których nie można zobaczyć na żadnym innym festiwalu w Polsce i które nie posiadają jeszcze w Polsce dystrybucji kinowej. Widzowie obejrzą przede wszystkim horrory, thrillery, mroczne dramaty, czarne komedie, s-f i fantasy, które miały swoje premiery na najważniejszych światowych festiwalach (m.in. Cannes, Sundance, Toronto, Wenecja, Sitges).

Filmy zostały podzielone na bloki tematyczne:

– Strach i terror: to filmy straszne i czasem brutalne. Znajdziesz tu horrory, thrillery i bezkompromisowe dramaty dla chojraków. Zobaczymy m.in. otwierający festiwal dramat „Bacurau” opowiedziany w iście tarantinowskim stylu, poruszający dramat o samotności, potrzebie bliskości i dziecięcej sile oraz słabości – „Cień ojca” czy krwawy obraz „Kwantum krwi”.
– Strasznie śmiesznie: w tej sekcji jest trochę śmieszno, trochę straszno a przede wszystkim dużo frajdy i czarnego humoru, tak jak w czarnej komedii „I ty możesz być mordercą” pełnej beztroskiej zabawy ze schematami rządzącymi kinem ciętym, kłutym i rąbanym.
– WTF: to najbardziej osobliwa, absurdalna, dziwna i szalona sekcja festiwalu. Po tych filmach już nigdy nic nie będzie takie samo. Zobaczymy m.in. kolejny film reżysera kultowej „Morderczej opony” – „Deerskin”.
– Fantastycznie: sekcja dosłownie fantastyczna. Znajdziemy tutaj SF, fantasy, zjawiska nadprzyrodzone, a także spotkania z obcą cywilizacją, tak jak w „Mrocznym spotkaniu”.
– Dokumenty: nowa sekcja na festiwalu. Prezentujemy tutaj filmy dokumentalne, pełne ciekawostek i smaczków związanych z kinem gatunkowym, o których nie śniło się nawet największym filmowym nerdom. W programie m.in. dokument przybliżający udział Afroamerykanów w historii horroru oraz materiał przedstawiający inspiracje kryjące się za powstaniem kultowego horroru „Obcy”.

Splat!FilmFest to także mroczne filmy krótkometrażowe i ciekawy wykład.
Będziemy stawiać odważne tezy i nazywać rzeczy po imieniu, dyskutować i uczyć się kina kobiet podczas wykładu „Ta zabawa nie jest dla dziewczynek? Kobiety w początkach kinematografii”.

Widzowie będą mogli przyznać Nagrody Publiczności dla filmów pełnometrażowych i krótkometrażowych w 6 kategoriach:
Najlepszy film, Najlepsza reżyseria, Najlepszy scenariusz, Najstraszniejszy film, Najbardziej szokujący film, Najlepsze efekty specjalne.
Wśród głosujących rozlosujemy filmowe nagrody!

Szczegółowe opisy wydarzeń i filmów lubelskiej edycji znajdują się w sekcji Wydarzenia naszej strony internetowej

BILETY

Bilety na seanse lubelskie dostępne online i w kasie Centrum Kultury:

bilet normalny – 15 zł
bilet studencki (po okazaniu ważnej legitymacji) – 12 zł
karnet na cały festiwal – 150 zł (dostępny w kasie CK do 5 grudnia lub online)
karnet na 5 wejść – 50 zł ulgowy / 65 zł normalny
karnet na 10 wejść – 80 zł ulgowy / 100 zł normalny
każdy bilet na inny seans (to nie jest bilet grupowy; wszystkie 5 lub 10 biletów należy kupić jednocześnie podczas jednej transakcji w kasie CK)
bilety grupowe (min. 10 osób) – 7 zł
Miejsca w salach są nienumerowane.

Kasa czynna:

pon. – pt. w godz. 10.00-19.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem

Zobacz oficjalną stronę Festiwalu

Splat!FilmFest na Facebooku

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin.
Edycję lubelską zrealizowano dzięki wsparciu Miasta Lublin.

przestrzenie Centrum Kultury

15-12-2019 - więcej