Lubelski Teatr Tańca

Lubelski Teatr Tańca

19:00 - 03.10.2017 - 10/15 zl - więcej
Kup bilet

Spektakl pod kierunkiem norwesko-estońskiego duetu choreografów Roosna i Flak, w którym tancerze Lubelskiego Teatru Tańca oraz Pracowni Fizycznej z Łodzi wspólnie poszukują odpowiedzi na pytania o wiarę. W spektaklu rozmaite elementy wiary poddane są analizie; poprzez ruch, jak i dźwięk oraz tekst tancerze ukazują pojęcia takie jak dogmatyzm, płynność, zmiana, stabilność, adaptacja.

Na jakiej podstawie podejmujemy nasze decyzje? Podejmujemy działania, aby wypełnić społeczne oczekiwania czy raczej kierując się przede wszystkim własnymi przekonaniami? Jak rozpoznajemy różnicę pomiędzy tymi dwiema opcjami – czy w ogóle istnieje między nimi jakaś istotna różnica?

koncepcja i choreografia: Külli Roosna, Kenneth Flak; taniec: Beata Mysiak, Anna Żak , Ryszard Kalinowski, Wojciech Kaproń, Magdalena Ciupa, Wojciech Łaba; muzyka i wideo: Kenneth Flak; światło: Grzegorz Polak; realizacja dźwiękowa: Dariusz Kociński; produkcja: Centrum Kultury w Lublinie, Instytut Muzyki i Tańca; premiera: 13 września 2014 r.; czas trwania: 60 min

Spektakl był prezentowany na Polskiej Platformie Tańca 2017 jako jeden z najciekawszych spektakli tanecznych ostatnich lat.

Spektakl „Stalking Paradise” został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2014

10/15 zl

Sala Widowiskowa