Strefa Półcienia. Poszerzona sensoryka II – warsztaty z Mikołajem Kowalskim i Małgorzatą Pawlak

17:00 - 06.09.2023 - Sala Rozdroża - wstęp wolny/zapisy - więcej

17:00 - 06.09.2023 - wstęp wolny/zapisy - więcej

„Strefa półcienia. Duchowość” to nowatorski w zakresie dostępności, inkluzywny projekt edukacyjno-artystyczny dedykowany osobom z dysfunkcją wzroku, opierający się na regularnej współpracy osób słabowidzących, niewidomych oraz widzących w zakresie pozawizualnego poznawania sztuki.

Zajęcia prowadzą artyści wizualni młodego pokolenia. Pierwszym etapem warsztatów będzie prezentacja instalacji artystycznej będącej połączeniem formy ready made z kompozycją zapachową, wykreowaną na potrzeby wystawy artystów. Uczestnicy warsztatów otrzymają zgromadzone przez artystów przedmioty, charakteryzujące się ciekawą formą, kształtem, teksturą czy niejasnym przeznaczeniem. Każdy z uczestników wybierze dla siebie przedmiot, który jego zdaniem był interesujący, w celu wykorzystania go jako inspiracji w dalszej części warsztatów. Kolejną fazą będzie zapoznanie się z najpopularniejszymi substancjami zapachowymi wykorzystywanymi w sztuce perfumeryjnej, poznanie ich właściwości i zapachów. Uczestnicy będą poznawać zapachy, budować własne skojarzenia w celu jak najlepszego zapamiętania substancji, po to, by następnie móc wykorzystać je w procesie kreacji. Ostatnim etapem warsztatów będzie indywidualne obmyślenie zapachu w odpowiedzi na wybrany przez siebie przedmiot-inspirację i przygotowanie go z pomocą prowadzących. Warsztaty mają na celu ćwiczenie kreatywnego budowania zależności między formą, materią, a znaczeniem dzieła.

Warsztaty odbywają się w ramach cyklu „Strefa Półcienia. Duchowość”, realizowanego przez Karuzelę Sztuki w 2023 roku.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

wstęp wolny/zapisy

Zapisy: