Kielecki Teatr Tańca

Kielecki Teatr Tańca

19:00 - 18.02.2018 - 15 / 25 zł - więcej

Stymulacja ciała

Artysyczne opracowanie i autorskie spojrzenie choreografów na sceniczny taniec jazzowy jako styl, metodę lekcyjną i formę nie podlegającą dewaluacji – mimo zmiennych trendów.Taniec, aby mógł zaistnieć w swojej intensywnej postaci, wymaga zarówno specjalnych ćwiczeń kształtujących artystę tancerza jak i energii, która nadaje mu sens. Tradycyjne i współczesne odmiany tańca jazzowego zawierają niewyczerpalny w tych płaszczyznach potencjał.

Choreografia „Stymulacja ciała” składa się dwóch części: CLASS i DANCE. Na pierwszą część składają się kombinacje przy drążku, następnie sekwencje wykonywane z diagonalu i w centrum sceny. Kolejność ta ukazuje metodycznie stosowany proces kształtowania techniki i zdolności motorycznych tancerza w stylach tańca jazzowego. Opracowanie artystyczne polega na połączeniu ćwiczeń w spójny ciąg, zastosowanie rytmiczno-tanecznych łączników oraz budowanie choreografii w kanonie. Druga część to kompozycja choreograficzna jazzowego tańca scenicznego, w znacznej części oparta na relacji tancerzy wobec siebie. Relacja pomiędzy partnerką i partnerem jest głównym łącznikiem i osią, wokół której rozwija się forma witalnego tańca jazzowego.

Stymulacja ciała – CLASS
choreografia: Elżbieta Pańtak; muzyka – collage z tradycyjnych i rozrywkowych utworów jazzowych opracowanie światła: Grzegorz Pańtak
Stymulacja ciała – DANCE
choreografia: Grzegorz Pańtak; muzyka: Low Deep T; opracowanie światła: Grzegorz Pańtak
czas trwania: 36 minut

Poza Horyzont

Jacek Przybyłowicz – choreograf, absolwent Państwowej Szkoły Baletowej i Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie – pedagogika baletu. W latach 2009-2014 dyrektor baletu Teatru Wielkiego w Poznaniu. Karierę wykonawcy rozpoczął w Teatrze Wielkim w Warszawie. W 1991 wyjechał z Polski. Tańczył w Niemczech i w Izraelu. Przez wiele lat był związany z Kibbutz Contemporary Dance Company, dla którego swe prace zrealizowali min: Mats Ek, Ohad Naharin, Jiři Kyliàn, Emanuel Gat i Rami Beer.

choreografia, oprawa plastyczna: Jacek Przybyłowicz; muzyka: Claude Debussy, Anda Union, Jan Sebastian Bach; projekt światła: Grzegorz Pańtak
czas trwania: 30 minut

15 / 25 zł