17:00 16 - 18:00 28.07.2021 - Galeria Labirynt | Plaza - wstęp wolny - więcej

17:00 16 - 18:00 28.07.2021 - wstęp wolny - więcej

Zabawki mogą być inspiracją, tematem, narzędziem oraz tworzywem artystycznym. Wystawa przybliży sylwetki wybranych twórczyń i twórców oraz ich sposoby budowania narracji opartej o wspólny obszar ikonograficzny.

Wystawa „Toy Stories” jest próbą zgromadzenia w ramach jednej przestrzeni galeryjnej prac przedstawicielek i przedstawicieli polskiej sceny artystycznej, na różne sposoby posługujących się motywem zabawek, dla formułowania własnych artystycznych narracji. Atrakcyjność wyrobów przemysłowych dedykowanych dzieciom oddziałuje także na dorosłych, dla których jest okazją do refleksji nad rzeczywistością w jej najróżniejszych wymiarach. Można odnaleźć pośród nich opowieści o relacjach międzyludzkich, o kondycji współczesnego człowieka, o problemach cywilizacyjnych i ekologicznych. Są także światy nadrealne wykreowane na podstawie zabawkowej rekwizytorni. Wystawa odbędzie się na parterze Galerii Plaza, w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych.

„Toy stories” jest pierwszą wystawą z cyklu wystawienniczego 10×10, realizowanego przez Stowarzyszenie Artystyczne „Otwarta Pracownia” w Lublinie we współpracy z Galerią Labirynt oraz z Centrum Kultury w Lublinie. Ostatnia wystawa z cyklu odbędzie się jesienią w Galerii Białej.

Artystki i artyści:
Marta Antoniak
Florentyna Nastaj
Seweryn Chwała
Zbigniew Gorlak
Szymon Popielec
Sławomir Toman
Marcin Zawicki

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Galeria Labirynt | Plaza

Lipowa 13