Before LFF

16:00 - 17.11.2019 - Kino CK - wstęp wolny - więcej
Before LFF

16:00 - 17.11.2019 - wstęp wolny - więcej

Pokaz 6 krótkich filmów, których autorami są absolwenci Ukraińskiej Szkoły Filmowej. To młodzi ludzie, którzy za pomocą filmu opowiadają o swoich uczuciach, nadziejach i marzeniach.

Moment / reż. Andrii Antonenko / reż. obrazu: Yevhen Vasylchenko / produkcja: Yuriy Lanovliuk
Ślepe naśladowanie ideologii czy kierowanie się własnymi wartościami moralnymi? Oto wybór Mychasia, żołnierza Armii Radzieckiej, który powraca do rodzinnej wioski. Musi przywieźć na 'sąd’ Liubę, którą kochał w młodości, a która naruszyła przepisy prawa reżimu totalitarnego.
Numer jeden / reż. Maksym Kotskyi / reż. obrazu: Tymofiy Orel / scenariusz: Stanisław Verechuk / produkcja: Yuriy Lanovliuk
Andriucha uważa siebie za wyjątkowo utalentowanego chłopaka. Udowodni dziś całemu światu, że może być najlepszy w… jedzeniu hot-dogów. Nagle stanie się z nim coś naprawdę nieoczekiwanego.
Inaczej / reż. Natalia Dzhura / reż. obrazu: Kostiantyn Demchuk / scenariusz: Serhiy Hetman / produkcja: Diana Kunay
Mały chłopiec postanawia spełnić swoje marzenia i uciec z sierocińca. Wtedy staje przed wyzwaniem życia na ulicy… Według oficjalnych statystyk, rzadko przytaczanych w ukraińskich mediach, na Ukrainie jest obecnie około 130 tysięcy bezdomnych dzieci. Liczby przytaczane przez różne organizacje charytatywne są jeszcze bardziej przerażające – sięgają nawet miliona!
Randka / reż. Olga Yarosh / reż. obrazu: Mykhailo Sukhomlyn / produkcja: Anastasia Dukhan
Młoda dziewczyna – Maryna – szuka miłości i zgadza się na randkę w ciemno, która ma odbyć się w parku. Przystojny chłopak – Maksym daje jej różę. Maksym zauważa, że podoba się Marynie, lecz ma wobec dziewczyny zupełnie inne plany. Film zwraca uwagę na łatwowierność młodych szukających relacji w internecie, która bywa wykorzystywana przez sekty religijne.
Dzień specjalny / reż. i produkcja: Yevhen Mazurenko / reżyser obrrazu: Denys Kozak Po drodze na wesele młoda para staje się świadkiem wypadku drogowego. Czy pomogą oni ofierze tego wypadku?
Pianistka / reż. Natalia Dzhura / reżyser obrazu: Kostiantyn Demchuk / produkcja: Diana Kunay
Młoda, obiecująca pianistka po studiach w konserwatorium marzy, aby się dostać się do najlepszej orkiestry w Europie. Lecz kiedy do spełnienia marzenia nieiwele brakuje, dziewczyna zaczyna tracić słuch. Utrata słuchu, jak i inne niepełnosprawności mogą być przyczyną wykluczenia społecznego. Film podejmuje temat przeciwdziałania takim sytuacjom poprzez terapię.

Ukraińska Szkoła Filmowa (Ukrainian Film School) w Kijowie – pierwsza ukraińska szkoła filmowa utworzona na bazie największej w Europie Wschodniej wytwórni filmowej FILM.UA. Co roku szkołę kończy ponad 100 absolwentów na kierunkach scenariopisarstwo, reżyseria filmowa, reżyseria obrazu oraz produkcja filmowa. Wykładowcy Ukrainian Film School są praktykami i ekspertami w branży filmowej. Po ukończeniu studiów jej absolwenci kontynuują ścisłą współpracę z wytwórnią filmową FILM.UA, zakładają własne wytwórnie, tworzą ukraiński produkcje oraz współpracują z partnerami z zagranicy. Założycielką Ukrainian Film School jest Olena Tymoshenko.

Kino CK

Kinoteatr Projekt