Ekoprzypowieść bez cenzury w reżyserii Isao Takahaty, współzałożyciela Studia Ghibli, to nieprzewidywalna i surrealistyczna historia o grupie dzielnych tanuków, które walczą o ochronę swojego leśnego domu przed ekspansją rozwijającego się miasta.
Zgodnie z japońską mitologią, tanuki mają zdolność zmiany kształtu swojego ciała. W anime „Szopy w natarciu” przybierają postacie ludzi, potworów, a nawet niektórych bohaterów z uniwersum Ghibli. Ich magiczne umiejętności, jak się okazuje, są związane z ich genitaliami. Dzięki tym przemianom starają się obronić swoje tereny przed zniszczeniem i budową nowych osiedli. Film był japońskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego w 1994 roku, a w 1995 roku zdobył główną nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy.
reżyseria: Hayao Miyazaki, Isao Takahata
animacja / Japonia / 1994
czas trwania: 119 min
W Kinie CK obowiązuje hasło „Kino, nie popcorn”, które oznacza, że stawiamy na seanse bez chrupiących przekąsek i bloków reklamowych, a także prosimy naszych widzów, aby nie korzystali z telefonów komórkowych w trakcie projekcji. Godziny seansów w naszym kinie są równoznaczne z rozpoczęciem projekcji filmowej.
Ceny biletów
Kasa Centrum Kultury
Aktualne godziny pracy kasy znajdują się w zakładce Kontakt.
tel: 81 466 61 40
oraz: 728 474 209
Kontakt mailowy:
kasa@ck.lublin.pl
Bilety dostępne także online
Miejsce
Kontakt
e-mail: sawicka@ck.lublin.pl