Zapraszamy na zakończenie sezonu wakacyjnego w Rezerwacie Dzikich Dzieci! W programie żywiołowe instalacje i konstrukcje, spektakl teatralny oraz klimatyczne ognisko.
Harmonogram:
godz. 16:00-17:30 – Łapacze wiatru – warsztat tworzenia instalacji powietrznej / wstęp wolny/zapisy
Prowadzenie: Paweł Adamiec – fotograf, charakteryzator, projektant. Absolwent architektury krajobrazu na KUL, wykładowca KUL, Lubelskiej Szkoły Fotografii i SPPSS Lublin.
godz. 16:00-20:00 – Wyspy żywiołów – instalacje
Zobacz instalacje, które stworzyły dzieci i artyści (Monika Czapka i Paweł Jusyn, Adam Nowacki, Tomek Zajączkowski, Paweł Adamiec) inspirując się żywiołami ognia, wody, ziemi, wiatru.
godz. 17:00-18:00 – „Jak Czesiek i Wiesiek oddali księżyc” – spektakl Teatru Delikates / wstęp wolny
Ta urocza para bohaterów rozwiązuje rożne trudne zadania, a przy tym uczy, jak ważna jest współpraca i dzielenie się. Motto Cześka i Wieśka to: „Więc współpracuj. Dawaj z siebie. Tym, co dobre podziel się. Wszelka pomoc i współpraca, to opłaca zawsze się.”
Teatr Delikates – powstał w 2007 r. Nazwę zapożyczając od dobrze znanych sklepów zwanych Delikatesami, otwartych dla wszystkich i posiadających pełen asortyment wszelkich dóbr. Celem jest stworzenie teatru pełnego smakowitych specjałów. Produkt w fazie końcowej jest starannie zapakowany i łatwo przyswajalny. Ale tylko pozornie. Produkty to nie tylko spektakle, również performance, happening, jak również wiele innych działań zainspirowanych chęcią wpłynięcia na „zastaną” codzienność.
godz. 18:00 – Ognisko z kręgiem śpiewu i opowieści o żywiołach – zapraszają Agata i Damian Wodeccy / wstęp wolny
Nazywają siebie przygodnikami. To żyjący blisko natury i studiujący ją w praktyce uczniowie, zawsze gotowi na przygodę w pojedynkę lub w większej grupie. Organizują różnej maści warsztaty dla małych i dużych – na luzie, na dworze, naturalnie. Oprócz lasu łączy ich muzyka, od lat organizują spotkania z pieśniami w kręgu i tworzą swoje utwory. Wraz z córką żyją w niewielkiej społeczności nad Bugiem gdzie tworzą swoje siedlisko, uprawiają ogród i dopatrują kurek.
Rezerwat Dzikich Dzieci to miejsce niezwykłe, pozwalające dzieciom rozwijać ich talenty w sposób niedyrektywny i samodzielny. W Rezerwacie dzieci same decydują co i jak będą robić. Strażnicy i Strażniczki Zabawy strzegą tego, aby zabawa była samodzielnie wybrana, wewnętrznie motywowana i osobiście kierowana czyli w skrócie – najlepsza.
Zapraszamy 3 sierpnia o godz. 9:00 na radosne otwarcie nowego rozdziału Rezerwatu Dzikich Dzieci, na świeżo przygotowanej przestrzeni, którą wkrótce zagospodarują swoimi konstrukcjami nasi Młodzi Uczestnicy. Podczas inauguracji nastąpi uroczyste podciągnięcie sztandaru Rezerwatu Dzikich Dzieci, a tym samym będzie to sygnał do rozpoczęcia swobodnej zabawy i permanentnych warsztatów majsterkowania!
Idea Rezerwatu czerpie z definicji zabawy jako swobodnych działań dzieci. Dorośli zakładają Rezerwat, ale to dzieci go kształtują zgodnie z zasadami swobodnej zabawy (tzw. free play). Naszym celem jest wydzielenie otwartej przestrzeni w środku miasta i przystosowanie jej do kreatywnej, nieszablonowej zabawy, nastawionej na rozwój więzi i kompetencji społecznych, kulturowych i manualnych. Kształtują się więzi i postawy społeczne, rozwijają praktyczne umiejętności, inteligencję emocjonalną i przestrzenną. Rośnie samodzielność dzieci i poczucie własnej wartości.
Ceny biletów
Kasa Centrum Kultury
Aktualne godziny pracy kasy znajdują się w zakładce Kontakt.
tel: 81 466 61 40
oraz: 728 474 209
Kontakt mailowy:
kasa@ck.lublin.pl
Bilety dostępne także online
Zapisy:
rezerwatdzikichdzieci@gmail.com
Miejsce
Kontakt
e-mail: sztuczka@ck.lublin.pl
tel: 81 466 61 47