Warsztaty motanek magicznych: motanki na pieniądze

18:00 - 28.11.2017 - Pracownia Latających Warsztatów Rękodzieła - 50 zł (cały kurs) - więcej

18:00 - 28.11.2017 - 50 zł (cały kurs) - więcej

Latające Warsztaty Rękodzieła serdecznie zapraszają na warsztaty tworzenia lalek motanek.

Motanka to tradycyjna lalka wschodniosłowiańska o funkcji magicznej. Łączy symboliczną treść z bardzo łatwym sposobem wykonania (bez szycia). Tym razem skupimy się na lalkach, które – jak każe wierzyć mądrość ludowa – mają magiczną moc pomnażania pieniędzy i powiększania dobrobytu materialnego.

Warsztaty przeznaczone są dla dorosłych i młodzieży ponadgimnazjalnej. Nie wymagamy umiejętności, wiedzy ani doświadczenia. Nie ma możliwości przyprowadzania ze sobą dzieci.

Warsztaty obejmują cztery spotkania w terminie 28 listopada-19 grudnia (wtorki), w godz. 18-20.00:

• Wykonamy 4 lalki:

– Lalka na Podwójny Dochód/Profit
– Krupieniczka
– Bogacz (Zamożny)
– Uspiesznica (Sukceśnica)

Gotowe prace uczestniczki/cy zabierają ze sobą.

• Do przyniesienia na zajęcia:

– kawałki włóczek w kilku różnych kolorach, w tym czerwone
– kawałki tkanin, najlepiej naturalnych – mogą być z odzysku; białe i czarne (można granatowe), różne kolory i wzory

Ewentualnie jeśli ktoś ma:
– tasiemki, wstążki itp.
– sznurek lniany
– len (kawałki orientacyjnie o długości ok. 30 x 30 cm)

prowadzenie: Lilia Potonia – znawczyni motanek, arteterapeutka, psycholożka, psychoterapeutka. W Latających Warsztatach prowadziła warsztaty motanek oraz warsztaty na temat symboliki bajek i o działaniu kart projekcyjnych. Skończyła psychologię w Moskiewskiej Szkole Psychoterapii Gestalt. Arteterapii uczyła się w St-Petersburgu, Warszawie i w Lublinie. Prowadzi zajęcia twórcze i plastyczne z różnymi grupami (dzieci, dorośli, także emeryci). W swej pracy skupia się na bajkoterapii i technikach plastycznych.

50 zł (cały kurs)

Pracownia Latających Warsztatów Rękodzieła