16. Lubelski Festiwal Filmowy

12:00 - 19.11.2022 - Online - wstęp wolny / zapisy - więcej
16. Lubelski Festiwal Filmowy

12:00 - 19.11.2022 - wstęp wolny / zapisy - więcej

Tytuł warsztatów to nawiązanie do filmu Wojciecha Marczewskiego pt. „Ucieczka z kina «Wolność»”, w którym postaci ożywają na ekranie i rozmawiają z publicznością.

Przez ekrany naszych komputerów opowiem o tym, co ważne: o szczęściu, miłości, wolności… Jak pokazać je w kinie? Jak zapisać w scenariuszu? Spotkanie przebiegnie w otwartej formie. Przydadzą nam się polskie scenariusze z Biblioteki Scenariuszy Filmowych na portalu filmpolski.pl. Skonstruujemy idealnego protagonistę. Dobierzemy mu nie mniej idealnego antagonistę. Ustalimy stawkę, o jaką walczą. Wrzucimy ich w akcję i popatrzymy, jak sobie radzą. Pewne jest to, że się skonfliktują. Bo przecież konflikt jest esencją filmowej fabuły. Na koniec zdecydujemy, kto zwycięży. Jednym słowem – nakręcimy w wyobraźni wspólny film. Taki, który chcielibyśmy obejrzeć w kinie. Kochamy kino. Wracajmy do niego po pandemii. Żeby coś przeżyć. Żeby zwiedzić nieznane światy. Żeby poczuć wolność.

Magdalena Wleklik – scenarzystka filmowa, telewizyjna i radiowa. Niektóre ze swoich scenariuszy reżyseruje. Jej filmy miały pokazy na festiwalach w kraju i za granicą. Przewodnicząca Koła Scenarzystów Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Współtwórczyni Biblioteki Scenariuszy Filmowych. Doktorantka Szkoły Filmowej w Łodzi.

Warsztaty w języku polskim.

wstęp wolny / zapisy

Zapisy:

Warsztaty odbędą się w formule online na platformie Zoom. Osoby chcące wziąć udział w zajęciach prosimy o wcześniejszą rejestrację.

Formularz zgłoszeniowy

Zapisy zamykamy 18.11 o godz. 12:00. Na podany podczas rejestracji adres mailowy otrzymacie informacje potrzebne do udziału w zajęciach.

Kinoteatr Projekt

e-mail: kinoteatr@ck.lublin.pl