Wieczór z Teatrem NOTOCO: Wstyd, Bezświat, Nievvinna [16+]
Wieczór z Teatrem NOTOCO: Wstyd, Bezświat, Nievvinna [16+]
Na deskach Teatru Centralnego zagości amatorski Teatr NOTOCO, zrzeszający młodych pasjonatów tej niezwykłej formy sztuki. Jednego wieczoru zobaczymy trzy spektakle – różne gatunkowo i tematycznie, lecz zachwycające swoją estetyką.
„WSTYD”
Wstyd nie znosi światła. Karmi się szeptem babci, zapachem kościelnych ław i dźwiękiem nocnych powiadomień w telefonie”. Czy wstyd to tylko „skromne, swędzące zwierzę”, o którym nie pisze się piosenek? Czy można zabić głos, który zhakował nasze własne sumienie?
„Wstyd” to „gęsta” fizyczna podróż przez dziecięce rytuały i mroczne zakamarki pamięci. To opowieść o tym, że czasem najtrudniejszą walkę musimy stoczyć nie z drugim człowiekiem, ale z echem głosów, które nauczyliśmy się uważać za własne.
Bohaterka spektaklu uczestniczy w procesie, w którym jest jednocześnie oskarżoną, świadkiem i sędzią. Wszystko zaczęło się od pewnej lalki, wzroku, który palił mocniej niż laser i lęku przed oceną… Przyznaj się do winy: Czy Ty też mrugasz pierwszy?
reżyseria, scenariusz: Monika Nitkiewicz – Mitrut; obsada, choreografia: Jagoda Kwiecień; muzyka: Maciej Mitrut; premiera: 19.05.2026
„BEZŚWIAT”
Spektakl Teatru NOTOCO Spektrum Akcja z Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie to opowieść – lustro, w którym przegląda się nasza współczesność, to podróż przez świat zdominowany przez cyfrowy szum, gdzie autentyczność przegrywa z subskrypcją, a uważność staje się towarem deficytowym.
Zastanawiałeś się kiedyś czy Twoje pragnienia są Twoje, czy zostały wygenerowane przez algorytm? Co by się stało, gdybyś musiał zapytać sztuczną inteligencję o instrukcję… własnego oddechu? Gdzie dzisiaj jesteś, skoro tak często nie ma Cię w Twoim własnym życiu? Czy potrafisz jeszcze wyjść z kokonu technologii? I czym jest to życie które wydarza się właśnie teraz – o ile nie przegapisz go, patrząc w ekran.
reżyseria, scenariusz: Monika Nitkiewicz – Mitrut; obsada: Łucja Czernecka, Karolina Kołtun, Agata Kozieł, Zuzanna Nowak, Gabriela Pysiewicz, Milena Twardowska; muzyka: Maciej Mitrut; premiera: 13.03.2026
„NIEVVINNA”
Przedstawienie studenckiej grupy NOTOCO Kazuu to historia, która może spotkać każdą z nas, bo TO bierze się z braku. Z tego, że jesteś pusta w środku. Pusta, zaniepokojona i wydrążona, albo tak ci się przynajmniej wydaje… Ta pustka, ta dziura w środku, nie daje się niczym zapełnić, zalewasz ją „płynnym talizmanem”, który pomaga ci poczuć się lepiej, ale tylko na chwilę, więc potrzebujesz go więcej i więcej… i sama nie wiesz kiedy trafiasz na „drugą stronę lustra”… Ale przecież kontrolujesz sytuację, masz pracę, rodzinę, nie jesteś jak ten menel spod Biedronki… Poza tym wszyscy tak mają, znani aktorzy zachęcają w reklamach, to jest takie fajne, takie dobre, takie przyjemne, więc jeszcze kropelkę, jeszcze kieliszeczek, jeszcze buteleczkę… I sama nie wiesz kiedy, życie mija, a ty stoisz po drugiej stronie lustra i nie czujesz zupełnie nic…
reżyseria, scenariusz: Monika Nitkiewicz – Mitrut; obsada: Martyna Flisiak, Jagoda Kwiecień, Katarzyna Kwiecień, Zuzanna Lewicka, Emilia Potasiewicz, Kaja Wierzchowiak; muzyka: Maciej Mitrut; premiera: 27.03.2026; treści wrażliwe: choroby, śmierć
Ceny biletów
Kasa Centrum Kultury
Aktualne godziny pracy kasy znajdują się w zakładce Kontakt.
tel: 81 466 61 40
oraz: 728 474 209
Kontakt mailowy:
kasa@ck.lublin.pl
Bilety dostępne także online
Czas trwania:
120 minut
Miejsce
Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12
20-007 Lublin
Zobacz wskazówki dojazdu