Lublin Jazz Festiwal

Lublin Jazz Festiwal

20:00 - 17.07.2022 - 50/60 zł - więcej
Kup bilet

Ze względu na protesty związane z lotniczymi połączeniami międzynarodowymi oraz szeregiem uniedogodnień z tym związanych, dzisiejsze koncerty zostają przesunięte o godzinę.

KUP KARNET CAŁODNIOWY: 70/90 ZŁ
KARNET NA CAŁY FESTIWAL W CENIE 250/320 ZŁ DOSTĘPNY WYŁĄCZNIE W KASIE CENTRUM KULTURY.

Hamid Drake i William Parker to według wielu miłośników free jazzu jeden z najlepszych duetów perkusyjno-basowych naszych czasów.

Osobno również są uznanymi postaciami sceny jazzowej –zapisują się na kartach jej historii licznymi zasługami, a także uznaniem mediów, krytyków i słuchaczy na całym świecie. Współpraca muzyków rozpoczęła się prawie trzy dekady temu w kwartecie „Die Like A Dog” Petera Brötzmanna. Po wielu kolaboracjach muzycznych, m.in. z Jemeelem Moondocem, Frode Gjerstad, Joe Morrisem czy Danielem Carterem, połączyli się też z amerykańskim saksofonistą tenorowym – Johnem Dikemanem, kontynuując współpracę. Dopełnienie kwartetu stanowi Luís Vicente – portugalski trębacz, który pracował wcześniej z wieloma uznanymi jazzmanami w Europie, m.in. z rezydującym w Holandii Dikemanem, jednak bez udziału dwóch pozostałych muzyków. Już podczas pierwszego spotkania artystów nawiązały się więź i porozumienie, które zaowocowały wydaniem w 2021 roku w czasie pandemii krążka „Goes Without Saying, But It’s Got To Be Said”, swoją drogą bardzo pozytywnie ocenionego przez krytyków na całym świecie.

William Parker – double bass
Hamid Drake – drums i percussions
John Dikeman – sax
Luís Vicente – trumpet

Projekt realizowany jest w ramach programu Przestrzenie Sztuki Taniec, który jest finansowany ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Lokalnym operatorem projektu jest Centrum Kultury w Lublinie.

50/60 zł

Wirydarz