17:00 - 01.10.2021 - Witryna przy ul. Staszica 2 - wstęp wolny - więcej

17:00 - 01.10.2021 - wstęp wolny - więcej

Cykl 10 wystaw zewnętrznych Stowarzyszenia Artystycznego „Otwarta Pracownia” w Lublinie – „Windows’21”, wychodzi naprzeciw odbiorcom kultury w pandemicznej rzeczywistości. Tym razem zobaczymy pracę Tomasza Bielaka.

Artysta pracuje w różnych mediach, tworzy grafikę prasową – współpracuje z „Zoomem”, murale, rzeźby i malarstwo. Punktem kluczowym jest dla niego przekaz, który uderza w czułe punkty rzeczywistości.

Mikrowystawy w oknach w centrum miasta zaspokajają potrzebę kontaktu ze sztuką poza galerią, w żywej przestrzeni Lublina. Pokazy w postaci rozproszonych, wędrujących akcji wystawienniczych odpowiada nomadycznemu charakterowi „Otwartej Pracowni” oraz potrzebom naszych czasów w zakresie doświadczania sztuki.

W październiku odbędą się również prezentacje: Sebastiana Smita (14.10-29.10) i Katarzyny Kowalskiej (29.10 – 12.11).

Projekt jest zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.

Pokaz zrealizowany w ramach programu Przestrzenie Sztuki, finansowanego przez  Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz współrealizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Operatorem lokalnym jest Centrum Kultury w Lublinie.

• Zdjęcie. Przedstawia rzeźbę. To popiersie mężczyzny. Rzeźba jest ustawiona bokiem. Tło jasne, jednolite.
  • Zdjęcie. Zbliżenie na szklana rzeźbę odwróconą tyłem. Rzeźba przedstawia popiersie mężczyzny.

Witryna przy ul. Staszica 2

ul. Stanisława Staszica 2