20:00 - 29.10.2021 - Sala Widowiskowa - 80/100 zł - więcej

20:00 - 29.10.2021 - 80/100 zł - więcej
Kup bilet

W dniu 29 października kasa Centrum Kultury będzie czynna w godzinach 15:00-20:00.

Wojtek Mazolewski w swoim nowym projekcie sięgnął po wielu latach do gitary – instrumentu, z którym zaprzyjaźnił się, mając zaledwie kilka lat.

Zupełnie nieoczekiwanie powrót do tego instrumentu zapoczątkował nową muzyczną podróż, która zamyka się w album zatytułowany „Yūgen”. Siłą albumu jest autentyczność i siła prawdy bijąca z dźwięków i słów, a pierwszy singiel zatytułowany „Manifest” jest dobrym życzeniem na przekór dzisiejszym czasom.

Wszystko zaczęło się, gdy po latach znowu złapałem za gitarę… Gitara jest dla mnie wehikułem czasu, talizmanem, lekarstwem, które teleportuje mnie do magicznej krainy, gdzie wszystko jest możliwe. To powrót do korzeni. Album „Yūgen” to mój osobisty zachwyt nad wszechświatem i jego nieograniczonym potencjałem. Grając, czuję świat pięknym, urozmaiconym, pełnym różnorodnych form życia inspirującym miejscem, gdzie każdy może być szczęśliwy będąc sobą. Dziękuję każdej z osób, którą dane mi było spotkać. Ta płyta jest wyrazem wdzięczności za wszystko, co mnie spotkało na mojej drodze.

Wojtek Mazolewski

Wojciech Mazolewski to basista, kompozytor, autor muzyki do audiobooków, spektakli teatralnych i filmów, współtwórca polskiego yassu. W swojej twórczości eksperymentuje, wzbudza skrajne emocje i udowadnia, że muzyka jazzowa ma potencjał burzenia muzycznych schematów.

Muzyk jest również członkiem formacji Pink Freud, z którą ma na koncie kilkaset koncertów, zrealizowanych w kraju i na świecie. Zespół wystąpił między innymi w Meksyku, Chile, Peru, Maroko, Belgii, Francji, Szwecji, Chinach, Rumunii, Czechach, Rosji i na Węgrzech.

„Yūgen” tworzą:
Wojtek Mazolewski – gitara basowa, gitara