Takie rzeczy o designie

15:00 - 31.03.2019 - Kino CK - wstęp wolny - więcej
Takie rzeczy o designie

15:00 - 31.03.2019 - wstęp wolny - więcej

Podczas naszego wykładu skupimy się na sztuce oczyszczania skóry, opowiemy o znaczeniu tej czynności i jak możemy wykorzystać w tym celu naturalne substancje.

Sztuka oczyszczania skóry zmieniła się w ciągu kilku tysięcy lat: od zwykłego pocierania skóry, do opiewających w ćwiczenia relaksacyjne rytuałów. Niekiedy też czynność ta zyskuje charakter religijny. Opowiemy o znaczeniu oczyszczania skóry, utrzymaniu zdrowej cery oraz o tym, jak przekłada się to na zachowanie młodości.
Wytłumaczymy, jak pomocne są przy tym naturalne substancje – zioła, oleje i olejki eteryczne. Przedstawimy również przepis na kąpiel idealną – nie tylko dla ciała ale i umysłu. Wiedza z wykładu będzie odpowiednia do wykorzystania w warunkach domowych.

Jan Barba Natura: Jesteśmy małą, niezależną manufakturą kosmetyków naturalnych, tworzoną przez parę: Martę i Bartosza. Firma działająca od 2016 roku jest efektem wieloletniej pasji. Naszym działaniom przyświecają trzy ideały: Prostota, Szczerość oraz Dostępność. Prostota, ponieważ wierzymy, że jesteśmy wciąż zarzucani niekończącymi się wyborami i dylematami. Stworzyliśmy kosmetyki proste, odpowiadające każdej skórze, które potrafią ją zbalansować, nadać blasku, pielęgnować.
Punkt drugi to szczerość: zawsze opisujemy nasze produkty zgodnie z prawdą, nigdy nie pomijając żadnego składnika w Polskim tłumaczeniu z INCI. I na koniec: dostępność, bo pragniemy dostarczać luksusowe produkty w uzasadnionej cenie, aby zażegnać nagminny w konsumenckim świecie dylemat przy sklepowej półce – jakość a cena.
Słowo „kosmetyk” pochodzi od greckiego słowa „kosmos” wprowadzonego i zdefiniowanego przez Pitagorasa w 550r. p.n.e jako porządek wszechświata, który może zostać wyrażony w każdym aspekcie ludzkiej egzystencji. Jeśli rozważymy to słowo w jego najstarszym i najdokładniejszym znaczeniu oznacza ono upiększenie mężczyzny lub kobiety w mowie (zdolności retoryczne) i muzyce (perfekcja harmonii). Rzadko myślimy o kosmetykach w tak skrajnych wartościach, ale bliska zależność wyglądu zewnętrznego z naszą wizualną harmonią, była oczywista dla starożytnych Greków i wcześniej dla starożytnych Egipcjan. Bycie fizyczne pięknym oznaczało bycie w harmonii ze wszechświatem, gdyż nasze fizyczne piękno reprezentuje w miniaturze „kosmos”. Jeśli dążymy do doskonałości, jesteśmy w harmonii ze wszechświatem. Wysoce syntetyczny wygląd promowany przez dzisiejsze kosmetyki wprowadza w nasze życie „chaos” a nie „kosmos” naszego bytu. My wierzymy w harmonię z naturą, ponieważ jest wielkim uproszczeniem spoglądanie na naturę jako byt oddzielny od człowieka; wszyscy jesteśmy częścią natury.

Nasze produkty są:

• nietestowane na zwierzętach: uważamy testowanie na zwierzętach za torturę i morderstwo. Jest to metoda nieefektywna i nie dające niezbitych dowodów na to, że testowana substancja jest bezpieczna do używania przez ludzi lub inne zwierzęta. Testowanie na zwierzętach jest nie tylko niehumanitarne, niemoralne i nienaukowe, ale również jest najniższą formą egoizmu.
  • bez chemikaliów: naszym priorytetem jest tworzenie 100% naturalnych kosmetyków bez syntetycznych dodatków.
  • bez GMO: dokładamy wszelkich starań, aby upewnić się, że wszystkie nasze produkty są wytwarzane ze składników nie pochodzących z upraw GMO i nie posiadających żadnych domieszek GMO.
  • wyprodukowane w Polsce – wszystkie nasze produkty są wytwarzane w Polsce, dlatego kupując nasze produkty wspierasz rodzimy przemysł i Polską gospodarkę

Kino CK

Takie Rzeczy w Lublov