18:00 - 12.04.2017 - Kino CK - wstęp wolny - więcej

18:00 - 12.04.2017 - wstęp wolny - więcej

Po 10 edycjach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Złote Mrówkojady przyszedł czas na zmianę – w 2017 r. zapraszamy na Lubelski Festiwal Filmowy, który powstaje korzystając z naszych najlepszych doświadczeń. Wydarzenie ewoluuje, ale dla nas nadal najważniejsza jest jakość prezentowanych filmów. Dlatego rozpoczęliśmy nowy cykl, w którym przypomnimy najciekawsze filmy z poprzednich edycji MFF Złote Mrówkojady. Hasłem przewodnim pokazu w kwietniu są filmy science fiction.

PROGRAM:

• Numbers, reż. Robert Hloz / Czechy, Korea Płd. / 10 min
    Nick widzi więcej niż inni ludzie, choć wcale tego nie chce. Pewnego dnia na ulicach Seulu zauważa dziewczynę, w której rozpoznaje osobę o podobnych umiejętnościach.
  • Getting Fat in a Healthy Way / reż. Kevork Aslanyan / Bułgaria / 22 min W świecie, w którym praktycznie nie ma grawitacji, chudzi ludzie odlatują w przestworza. Konstantyn, który bezskutecznie próbuje przytyć, jest skazany na wieczny pobyt w mieszkaniu swojego ojca. Ale tylko do momentu, gdy za oknem pojawi się piękna stewardessa… Nagrodzony Złotym Mrówkojadem w konkursie Mistrzowie Dobrze Zakręceni podczas MFF Złote Mrówkojady 2016.
  • Kepler X-47, reż. Erin Li / USA / 13 min
    Historia kobiety, która staje się okazem w kosmicznym zoo.
  • Hogar Hogar / reż. Carlos Alonso Ojea / Hiszpania / 17 min
    Młode małżeństwo mieszka w podziemnym bunkrze, chroniąc się przed zagrożeniami czyhającymi na nich w postapokaliptycznym świecie. Zbliża się dzień, w którym muszą wyjść na powierzchnię w poszukiwaniu jedzenia…
  • Second Wind / reż. Sergey Tsyss / Rosja / 6 min 24 s
    Ostatni człowiek na ziemi przemierza pustkowia w poszukiwaniu czegoś, co kiedyś nie miało dla niego żadnej wartości.
  • House Arrest / reż. Matthias Sahli / Szwajcaria / 13 min
    Skazanego na pół roku aresztu domowego Maxa pilnuje elektroniczna bransoleta o nazwie Percy. Pełni ona również funkcję osobistego asystenta. Początkowo wygodna pomoc Percy’ego okazuje się źródłem wielu problemów. Film wyróżniony na Festiwalu w Locarno.

Kino CK

Kinoteatr Projekt