Balet Opery Wrocławskiej

Balet Opery Wrocławskiej

19:00 - 20.04.2023 - 30 zł grupowy* / 50 zł - więcej
Kup bilet

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Tańca będą przebiegały pod znakiem Europejskiej Stolicy Młodzieży. YOUth can DANCE! Na początek „Żywioły”, wieczór złożony z 7 oryginalnych kreacji w wykonaniu wyśmienitego zespołu Baletu Opery Wrocławskiej.

„Żywioły” to artystyczna platforma Opery Wrocławskiej, kreatywna przestrzeń, w której tancerze Baletu i zaproszeni goście współpracują przy realizacji własnych projektów choreograficznych. Możemy spodziewać się nieokiełznanej kreatywności, obfitości stylistycznych pomysłów i prawdziwej pasji do tańca.

W tym roku Wieczór Choreografów „Żywioły” po raz pierwszy został poszerzony o współpracę z młodymi kompozytorami Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu i wykonawcami nowych kompozycji – studentami i absolwentami tejże uczelni.

PROGRAM WIECZORU:

Vikings
choreografia: Sava Cebanu; muzyka: Sava Cebanu „Vikings”
Cuerpos
choreografia: David Oscar Blat; muzyka: Małgorzata Szandrach „Serendypia”
GA PA PU GA DA
choreografia: Anna Piotrowska; muzyka: Daria Kuziak „Papuga”
choreografia: Bartłomiej Malarz; muzyka: Tymoteusz Lasik „Transmisja”
Post
choreografia: Sergi Martinez Castello; muzyka: Johann Sebastian Bach Suite nr 3 D-dur BWV 1068, Air oraz Antonio Vivaldi Koncert skrzypcowy nr 2 g-moll RV 315, Adagio – Presto
Musical Hallucinations
choreografia: Kei Otsuka; muzyka: Johann Sebastian Bach “Wariacje Goldbergowskie BWV 988”
Rouge et Noir
choreografia: Lucas Hessel Rafalovich; muzyka: Alina Dzięcioł „Ritual”

• Zdjęcie przedstawia scenę ze spektaklu baletowego. Tancerze w cielistych, obcisłych kostiumach stoją w różnych miejscach sceny. Na głowach mają kaski z rogami. Na scenę pada snop niebieskiego światła.
  • Zdjecie przedstawia tancerki baletowe, które wykonują pozę zbiorową. Na scenę pada pomarańczowe światło.
  • Zdjecie ze spektaklu baletowego. Grupa tancerzy synchronicznie skacze i wykonuje w powietrzu pozy. Na scenę pada czerwone światło. Tancerze mają na sobie czarne, luźne kostiumy.
  • Zdjęcie przedstawia scenę ze spektaklu baletowego. Tancerze idą w równym rzędzie. Są boso, mają na sobie satynowe, fioletowe szlafroki.
  • Zdjęcie przedstawia scenę ze spektaklu baletowego. Trzy, bose tancerki stoją obok siebie. Mają na sobie czarne kostiumy. Na scenę pada pomarańczowe światło.
  • Zdjęcie ze spektaklu baletowego. 5 tancerzy stoi stoi w rzędzie. Tancerze przytulają się do swoich pleców. Maja na sobie białe, satynowe, obcisłe kostiumy, a na szyjach przezroczyste, plastikowe kołnierze. Na scenę pada niebieskie światło. Na ścianie znajduje się kilka pomarańczowych punkcików symulujących gwiazdy.

wykonawcy: soliści, koryfeje i zespół baletowy Opery Wrocławskiej
koordynacja projektu – Małgorzata Dzierżon; reżyseria świateł – Kamil Jach; realizacja ścieżki dźwiękowej – Sebastian Jarus; opieka scenograficzna – Maciej Węglarz; czas trwania wieczoru: 85 minut; premiera: 20.01.2023 w Operze Wrocławskiej

Zdjęcie przedstawia Grupę tancerzy podczas spektaklu baletowego. Męzczyżni mają na sobie tylko czarne, szerokie spodnie. Jeden z mężczyzn unosi w ramionach kobietę. Za nimi znajduję się blok czerwonego materiału, przecinający czarne tło sceny.

30 zł grupowy* / 50 zł

Bilety grupowe: